0

PREMIJER LIGA: Everton i pored brojnih šansi morao da ‘čupa’ bod protiv Kristal Palasa (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.15 u 23:09

U poslednjem meču 15. kola Premijer lige Everton i Kristal Palas su podelili bodove na ‘Gudisonu’ – 1:1 (0:0).

Di pre samo par sezona za duel između Evertona i Kristal Palasa ne biste rekli da će biti neizvestan, te da će Everton na svom stadionu ‘čupati’ bod, ali se i to desilo. Na ‘Gudisonu’ je viđeno dosta šansi, pre svega ispred gola Palasa, ali su mreže mirovale u prvom poluvremenu.

Barkli, Delofeu i Lukaku su bili najagiliniji u pokušajima da dođu do gola gostiju, čak je i stativa bila ‘protiv’ domaćih, a kazna za sve promašaje stigla je u 75. minutu.

Stiv Dan je bio najviši u skoku posle kornera sa desne strane i Tim Hauard nije imao šanse da se odbrani – 1:0 za Kristal Palas i šok na ‘Gudisonu’.

Gotovo već u sledećem napadu Romelo Lukaku nije imao sreće da postigne gol, pošto je sa oko 20 metara strahovitim udarcem pogodio prečku, ali je pet minuta posle vodećeg dola Palasa uspeo da izjednači. Odličnu akciju po desnoj strani Lukaku je realizovao i pretvorio u izjednačenje.

Pojavila se nada da domaći mogu do sva tri boda, ali su se na kraju zadovoljili samo jednim, za ukupno 22 naosmom mestu tabele Premijer lige.