0

BUNDESLIGA: Menhengladbah naneo Bajernu prvi poraz! (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.15 u 17:31

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedio je ekipu Bajern Minhena rezultatom 3:1 (0:0) u velikom derbiju 15. kola Bundeslige.

Menhnegladbah je nastavio seriju sjajnih rezultata, a danas je pao i šampion Bajern Minhen. Strelci za domaće bili su Vendt u 54, Štindl u 66. i Džonson u 68. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Frank Riberi u 81. minutu.

Uprkos ovom porazu, Bajer Minhen će ostati lider na tabeli, ali Dortmund ima priliku da se približi Bavarcima na pet bodova zaostatka.

Bajer Leverkuzen je izgubio u gostima od od Herte rezultatom 2:1. Herta je povela preko Daride u sedmom minutu, a samo nekoliko minuta kasnije, gosti su ostali sa igračem manje pošto je isključen Beniš.

Uprkos tome, Ćićarito je u 29. minutu uspeo da izjednači, ali su domaći u drugom poluvremenu došli do sva tri boda golom Bruksa u 60. minutu.