0

PREMIJER LIGA: Liverpul ‘sa kreča’ do pobede, Arsenal ‘prosuo’ bodove u Noriču (VIDEO)

Objavljeno: 29.11.15 u 19:13

U poslednja dva meča dana u Premijer ligi Liverpul je savladao Svonsi sa 1:0, dok je Arsenal remizirao sa 1:1 na gostovanju Noriču.

Liverpul je na svom ‘Enfildu’ dočekao ekipu Svonsija, koja je došla da se brani i to nisu krili od početka meča. Evidentno je bilo da Liverpulu mnogo više odgovaraju utakmice u kojima ima više prostora za kontre, poput prošlog meča sa Mančester sitijem, a danas im je velikih problema zadavao bunker Svonsija.

Pokušavali su, trudili se, napadali, bodreni od strane energičnog menadžera Jirgena Klopa i uspeli su da postignu gol u 62. minutu. Tada je posle centaršuta sa desne strane defanzivac gostiju Tejlor visoko podigao ruku, lopta ga pogodila u nju i njegov prezimenjak, arbitar na ovom meču, je opravdano pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Džejms Milner za, ispostavilo se, konačnih 1:0 u korist Liverpula.

U isto vreme u Noriču se igrao duel između Noriča i Arsenala, koji je na kraju, reklo bi se i najrealnije, završen nerešenim rezultatom. Prvi su poveli gosti, koji su na put dug 14 kilometara išli avionom, i to preko Mesuta Ozila u 30. minutu.

Međutim, radost ekipe iz glavnog grada Engleske nije dugo trajala, pošto je već 13 minuta kasnije Graban izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu su obe ekipe imale prilike za postizanje trijumfalnog pogotka, čak možda Norič i zrelije, ali je rezultat ostao 1:1, što svakako više odgovara domaćem timu.