5

SLS: Ibanjez za nastavak serije, pokoren i Niš (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 22.11.15 u 18:59

U poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je u Nišu slavila sa 2:1 (0:0) i zabeležila 15 pobedu u nizu.

Četa Miodraga Božovića, koji je napravio izmenu u napadu, u Niš je stigla nadajući se nastavku pobedonosnog niza. Ali, crveno-beli se 14 godina nisu radovali na niškom stadionu, na kojem su danas bile visoke mere obezbeđenja, pa su Delije pod velikom pratnjom stigle na isti.

Prva ozbiljna situacija viđena je u 12. minutu i to pred golom Beograđana. Gosti su izgubili lopu, a darko Bulatović je strahovito šutirao. Na sreću Damira Kahrimana i kompanije, zatresao je prečku:

Izvor: YouTube/gagle YT

Matos je imao dobru šansu za goste, a domaćin je preko Lakića Pešića propustio još jednu šansu za vođstvo.

U nastavku su Delije odale počast Marku Ivkoviću, na godišnjicu njegove smrti. Do njega je u nastavku došla Zvezda preko Kataija. Mogla je brzo i do duple prednosti, ali je gol Ibanjeza poništen zbog igranja ruke. Mnogo toga dešavalo se u tih deset minuta, od 54. do 64, pa je domaćin stigao do izjednačenja. Kapiten Aleksandar Jovanović je još jednom bio koban po Zvezdu.

Nisu se Beograđani mirili sa prekidom serije, a pobedu im je u 84. minutu doneo Ibanjez.

Izvor: YouTube/Visekruna tv

Radnički Niš – Crvena zvezda 1:2 (0:0)
Stadion: Čair. Sudija: Vlado Glođović

RADNIČKI: Jovanović, Petrović, D. Bulatović, R. Bulatović, Lakić-Pešić, Tomić, Đuričković, Marjanović, Ašćerić, Jovanović, Zemljanuhin

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Jovanović, Ibanjez, Grujić, Donald, Katai, Srnić, Matos, Sikimić