0

KUP NEMAČKE: Sedmica ‘milionera’, šestica ‘apotekara’, a briljirao je i rival Partizana (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.15 u 21:07

U tri završena meča šesnaestine finala Kupa Nemačke plasman u narednu rundu su izborili Borusija Dortmund, Bajer Leverkuzen i Aguzburg.

„Milioneri“ su na svom terenu napravili neverovatan preokret. Vodio je Paderborn sa 1:0 golom Lakića u 21. minutu, ali je potom usledila kanonada domaćina. Ramos je u 25. poravnao na 1:1, preokret je doneo Kastro u 30. minutu, da bi za 3:1 bio precizan Kagava.

Borusija je mrežu gostiju napunila u drugom delu igre. Gundogan je sa „bele tačke“ doneo 4:1, Kastro je drugim pogotkom na meču povisio na 5:1, a onda je u roku od dva minuta domaćin postigao još dva gola. Pišček je postigao šesti gol, a konačnih 7:1 postavio je Mkhtarijan.

(Izvor: YouTube/Just4U)

Ubedljiv je bio i Bajer iz Leverkuzena koji je sa 6:0 demolirao Viktoriju iz Kelna. Strelci za „apotekare“ su postigli Brand, Belarabi, Ćićarito dva, Kisling i Jurčenko. Prolaz dalje obezbedio je i rival Partizana u Ligi Evrope Augzburg, koji je u gostima savladao Frajburg 3:0. Strelci za pobednika bili su Dong-Von, Esvajn i Kubi.

Kup Nemačke, 2. kolo

Rezultati:

Sreda:

Viktorija Keln – Bajer Leverkuzen 0:6 (0:3)
(Brand 15, Belarabi 35, Ćićarito 38,55, Kisling 80, Jurčenko 83).

Sandhauzen – Hajdenhajm (u toku)

Borusija Dortmund – Paderborn 7:1 (3:1)
(Ramos 25, Kastro 30, 58, Kagava 43, Gundogan 55 penal, Pišček 87, Mkhtarijan 89 – Lakić 21)

Frajburg – Augzburg 0:3 (0:2)