13

SLS: Partizanu nije bio dovoljan preokret, Gavrić doneo bod Lučancima

Objavljeno: 25.10.15 u 18:55

Prvi put u istoriji ligaških duela Mladosti i Partizana utakmica je završena remijem pošto je večeras u poslednjem meču 15. kola rezultat glasio 2:2 (1:0). Posle ovog remija crno-beli sada imaju čak 16 bodova manje od lidera Crvene zvezde.

Kao što se i očekivalo Partizan je od samog starta meča preuzeo inicijativu i držao je loptu u svojim nogama, a Mladost je svoje šanse čekala iz kontranapada.

Već posle prvog domaćin je došao do prednosti pošto je Lepović odlično reagovao posle asistencije Kitanovskog, ali i smušene reakcije odbrane gostiju.

(Izvor: Youtube/Football Score)

Nije to previše pokolebalo crno-bele koji su nastavili da atakuju ka golu rivala i već u 16. minutu mogli su najpre Božinov, a potom i Lukić da savladaju Krznarića, ali nisu uspeli iako su bili u povoljnim pozicijama.

Samo koji minut kasnije tresla se prečka domaćeg tima posle topovskog udarca Nemanje Petrovića, a do gola su u prvih 45 minuta mogli da dođu još i Stevanović koji se večeras prilično ispromašivao i Ostojić čiji udarac posle kornera nije pronašao cilj.

Odmor od 15 minuta očigledno je prijao ekipi Ljubinka Drulovića koja je već u trečem minutu drugog dela uspela da izjednači preko Babovića koji je finiširao akciju koju je započeo Subić, a nije uspeo da okonča Božinov. Zanimljivo da je Babović svojom majstorijom uspeo da prekine niz od čak 498 minuta bez primljenog gola golmana Mladosti Krznarića.

(Izvor: Youtube/Partizan video materijal)

Vrlo brzo je Partizan mogao i do potpunog preokreta, ali Stevanović jednostavno nikako nije uspeovao da dovrši akcije posle kojih je izbijao pred gol domaćeg tima. Petnaestak minuta pre kraja napadač domaćih Saša Jovanović je posle prekida imao odličnu priliku, ali je lopta psle njegovog šuta otišla preko prečke.

Nije bilo lako po teškom terenu natopljenim vodom organizovati dobru akciju po zemlji, ni jednima ni drugima, ali ipak su crno-beli uspeli u 80. minutu da dođu do potpunog preokreta i to posle fenomenalne solo akcije Petra grbića koji je golom iz gotovo mrtvog ugla uspeo da savlada Krnarića.

(Izvor: Moja SporTV)

Nisu domaći klonuli duhom pa su u 83. minutu mogli do izjednačenja, ali nisu uspešno okončali kontranapad. Mogao je i štoper Živanović da se proslavi da je u 86. minutu bio precizniji, ali jelopta posle njegovog udarca sa pet metara otišla preko Živkovićevog gola. Ono što nije pošlo od noge njegovim saigračima jeste Gavriću koji je golom iz slobodnog udarca savladao Živkovića u 88. minutu.

Bio je to prilično mlak udarac po zemlji, ali veoma precizan pa je završio tek pored stative sa unutrašnje strane Živkovićevog kola na čiju dušu ide ovaj pogodak.

(Izvor: Youtube/Moja SporTV)

još je bilo prilika za golove i to na obe strane, najpre je Gavrić propustio priliku da bude potpuni junak Lučanaca, da bi potom Šaponjić u situaciji jedan na jedan sa Krznarićem bio poražen odnosno sprečio ga je golman domaćioh da se proslavi.

Mladost Lučani – Partizan 2:2 (1:0)
(Lepović 10, Gavrić 88 – Babović 48, Grbić 80)

Stadion: Mladosti, Lučani
Gledalaca: oko 2.000
Sudija: Milan Ilić (Ćuprija)
Žuti kartoni: Stanojević, Milosavljević, Jovanović (Mladost) – Subić, Petrović (Partizan)

Mladost: Krznarić – Pešić, Golemić, Živanović, Lazevski – Stanojević (82 Vajlant), Gavrić, Lepović – Kitanovski (73 Đoković), Milosavljević, Jovanović (86 Bajić).

Partizan: Živko Živković – Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić – Petrović, Lukić (71 Ninković) – Grbić (89 Šaponjić), Babović, Stevanović – Božinov (61 Abubakar).