0

SERIJA A: Sasuolo pokvario jubilej Totiju, prva pobeda Juventusa (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.15 u 17:13

Fudbaleri Rome igrali su samo 2:2 (1:2) protiv Sasuola, dok je Juventus zabeležio prvu pobedu ove sezone u Đenovi 2:0 (1:0).

Meč na Olimpiku obeležio je 300. gol Frančeska Totija u dresu Rome, ali je legendi „vučice“ raspoloženje pokvario Sasuolo. Sicilijanci su dva puta vodili u prestonici Italije, ali je četa Rudija Garsije bila bliža pobedi. Sasuolo je poveo u 22. minutu posle pasa Politana, Defrel je matirao
De Santisa. U 36. minutu Roma je stigla do izjednačenja. Golman gostiju Konsilji je pogrešio u pasu, Pjanić je loptu dodao do Totija, a ovaj na majstorski način zatresao mrežu. Kada su navijači na stadionu pomislili da će „vučica“ do preokreta, Floro je u 45. minutu uposlio Politana, a ovaj po drugi put „ućutkao’ Olimpiko.

U drugom poluvrmenu Roma je brzo stigla do izjednačenja. U 49. minutu posle kornera sa leve strane i izbačene lopte van kaznenog prostora, na nju je natrčao Salah i spasa nije bilo. „Vučica“ je krenula u punu ofanzivu, na teren su ušli „rezervisti“ Džeko, Florenci i Žervinjo, a Salah je u 83. minutu propustio idealnu šansu za preokret. Stiče se utisak da je u 88. minutu utakmice sudija Masa oštetio domaćina nedosudivši penal napravljen nad Rudiđerom.

Juventus je zabeležio prvu pobedu sezone, pošto je sa 2:0 deklasirao Đenovu. „Stara dama“ je povela autgolom Lamana, da bi u 60. minutu konačnih 2:0 postavio Pogba iz penala.

(Izvor: RuTube)

Tragičar kola bio je Boško Janković. Srbin je zaradio dva žuta kartona, to jest crveni protiv Atalante, koja je na kraju slavila 1:0 golom Moraleza u 88. minutu.