0

LE, PLEJ-OF: Nova goleada Dortmunda, Muslin ispao, kao i Tadić u šoku večeri, Rašović srećan na ‘ruletu’ (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.15 u 23:38

Osim nama najinteresantnijeg meča između Vojvodine i Viktorije, večeras je odigrano preostalih 21 duela u borbi za Ligu Evrope.

Već smo pisali o nesrećnom porazu Kairata, tima koji je izbacio Crvenu zvezdu još u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Zanimljivo je bilo u Dortmundu, gde je Od Grenland ponovo prvi poveo, ali je onda doživeo pravu katastrofu. Izgledalo je to kao igra mačke i miša, Borusija je potcenila protivnika, ali je mogla da postigne gol kad god je poželela.

Najveća drama viđena je u režiji Salcburga i Dinama iz Minska gde je kao pobednik izašao bivši trener Partizana Vuk Rašović. Austrijanci su u regularnom delu neutralisali prednost Belorusa od 2:0, ali je u penal seriji sreća bila na strani tima iz Minska. Svaka čast Vuku Rašoviću na velikom uspehu.

Veliki podvig ostvarili su i fudbaleri Mitjilanda koji su slavili protiv Sautemptona u Danskoj i tako obezbedili grupnu fazu. (Evro)gol odluke postigao je Rasmusen fenomenalnim udarcem sa distance. Bilo je to u 28. minutu, ali Dušan Tadić i njegova ekipa se nije oporavila do kraja, pa već sada završava nastup u Evropi.

Standard je gotovo isto kao Partizan sinoć ostao bez plasmana u narednu fazu. Tim koji vodi Slavoljub Muslin prva je primila gol u 42. minutu, što je značilo da do kraja moraju da postignu četiri za prolaz, s obzirom na poraz u prvom meču od norveškog Moldea od 2:0.

I uspeli su da preokrenu, ali da ostanu na golu zaostatka, pošto su tek u 90. minutu kao i crno-beli sinoć stigli do gola nade. Ipak, vremena za čudo nije bilo.

U ostalim mečevima, albanski Karabag je deklasirao Jang Bojs sa 3:0, ukupno 4:0, Tun i Sparta iz Praga su u goleadi odigrali 3:3, ali će dalje češki tim zbog pobede od 3:1 iz prvog duela. AZ Alkmar je uspeo da nadoknadi minus od jednog gola protiv Astra Đurđua i da sa 2:0 u Holandiji obezbedi grupnu fazu.