1

LE, PLEJ-OF: Junak ‘zlatnih orlića’ postao heroj i Astane (VIDEO)

Objavljeno: 26.08.15 u 23:15

Najveći podvig u ovom ciklusu kvalifikacija za Ligu šampiona napravila je kazahstanska Astana koja je remijem u Nikoziji 1:1 (prvi meč 1:0) izborila plasman u najelitnije klupsko evropsko takmičenje, a junak je bio Nemanja Maksimović.

Astana je na Kipar došla sa golom prednosti (1:0), ali je sredinom drugog poluvremena rezultat bio u egalu. Bosanac Stilić je u 60. minutu doveo APOEL do vođstva 1:0. Ipak, u 84. minutu Džolohiev je uposlio našeg Maksimovića, a junaku „zlatnih orlića“ nije bilo teško da iz pet metara matira golmana kiparskog šampiona i postane heroj Astane, koja će prvi put u istoriji Kazahstana igrati u Ligi šampiona.

(Izvor: RuTube)

Veliki preokret napravio je Bajer. Tim iz Leverkuzena je u Rimu bio poražen sa 1:0, ali je na Baj areni slavio sa velikih 3:0. Mrežu Lacija načeo je Kalhanoglu u 40. minutu, već na startu drugog dela igre Mehmedi je pogodio za 2:0. Lacio je u 68. minutu ostao bez Maurisija koji je zaradio drugi žuti karton, a „aspirini“ su to iskoristili i preko Belarabija stigli do velikih 3:0 i plasmana u Ligu šampiona.

Preokret je napravio i CSKA iz Moskve. „Armejci“ su poraženi od Sportinga u Lisabonu sa 2:1, gubili su u Moskvi golom Gutijereza u 36. minutu,ali… Dumbija je u 49. minutu poravnao na 1:1, isti igrač je prednost gostiju iz prve utakmice anulirao u 72. minutu na asistenciju Muse. Sporting je izjednačio na 2:2, ali je gol „lavova“ poništen. Kako to biva Musa je u 85. minutu CSKA odveo u Ligu šampiona – 3:1.

Neizvesnosti nije bilo samo u Belgiji, gde je Mančester sa 4:0 demolirao Briž. Tri gola za „crvene đavole“ postigao je Runi, a konačnih 4:0 postavio je Erera. Tim sa Old Traforda je slavio sa 7:1 u ukupnom rezultatu i posle godinu dana će se vratiti u „evropsku elitu“.