0

LŠ, PLEJ-OF: ‘Zlatni orlić’ na korak do evropske ‘elite’ (VIDEO)

Objavljeno: 18.08.15 u 20:10

U prvom meču plej-ofa za popunu Lige šampiona Astana je savladala APOEL sa minimalnih 1:0 (1:0).

Kazahstanski san traje. Astana deli samo jedan korak od Lige šampiona, to jest nerešeni ishod na Kipru ili minimalni poraz sa jednim postignutim golom. Odlučujući pogodak za šampiona Kazahstana postigao je Džoholčijev golom u 14. minutu. Ketevoama je centrirao, a vezista Astane je loptu zakucao pod prečku.

Astana je do kraja mogla i da duplira prednost. Prvo je šutirao Foksi, ali je golman APOEL-a krajnjim naporima prebacio preko prečke. Isti igrač je u nadoknadi vremena izašao sam pred Vatermana, ali je šutirao pored gola. Za kazahstanski tim svih 90 minuta je odigrao „zlatni orlić“ Nemanja Maksimović, kao i golman Erić i bivši štoper Partizana, Branko Ilić. Revanš je u Nikoziji za osam dana.

(Izvor: Videa)