0

LŠ, PLEJ-OF: Mančester gubio, pa demolirao Briž, Lacio bolji od Sportinga (VIDEO)

Objavljeno: 18.08.15 u 23:18

Širom Evrope večeras su igrani mečevi plej-ofa za Ligu šampiona, a od deset timova najbliži plasmanu u grupnu fazu je Mančester junajted.

„Crveni đavoli“ su gubili sa 1:0 od Briža, ali su uspeli da naprave preokret i sa 3:1 krenu put Belgije. Briž je poveo u 8. minutu kada je posle centaršuta Vaskeza, Kerik postigao autogol. Ipak, domaćin se brzo vratio u igru. U 13. minutu Depaj je nanizao četiri fudbalera belgijskog tima i preciznim šutem poravnao na 1:1. Do kraja prvog poluvremena „đavoli“ su stigli do vođstva, Šou je uposlio Depaja, a Holanđanin je postigao prelep pogodak. Briž je od 80. minuta igrao sa igračem manje, što je tim sa Old Traforda iskoristio i preko Felainija u 94. minutu stigao do ogromnih 3:1 pred revanš za osam dana.

Lacio se mučio protiv Leverkuzena, Nemci su bili bolji rival, ali je Beriša na golu Rimljana bio sjajan. Nebesko-plavi su do pobede stigli u 77. minutu kada je Keita sam pretrčao 40. metara i savladao Lena. U timu Lacija 90. minuta je odigrao Basta, dok je Sergej Milinković-Savić ušao u drugom poluvremenu.

(Izvor:RuTube)

Sporting u Moskvu ide sa golom prednosti, ali CSKA nije bez šansi. „Lavovi“ su slavili sa 2:1, te nisu sigurni pred revanš na Himki areni. Sporting je poveo preko Gutijereza u 12. minutu. Dumbija je u 27. promašio penal, ali se iskupio u 40. kada je izjednačio na 1:1. Pobedu domaćinu je doneo Sliimani u 82. minutu utakmice. Zoran Tošić je za „armejce“ igrao 78. minuta.