0

BUNDESLIGA: Šalke razbio Verder, preokret Leverkuzena, novajlije u ligi pokazale zube (VIDEO)

Objavljeno: 15.08.15 u 17:36

U mečevima prvog kola nemačke Bundeslige, kao što smo i navikli, bilo je dosta uzbuđenja i neizvesnih duela, a novajlije u ligi pokazali su da će biti konstantna pretnja favoritima.

Kao što smo već pisali, Šalke je načeo Verder prelepim autogolom Gabre Selasija, da bi do kraja meča nastavili da kontranapadima ugrožavaju domaći tim. Tako je prvo golom Čupo Motinga u 68., a onda i preko Huntelara u 85. tim iz Gelzenkirhena ostvario prvu pobedu u novom prvenstvu Bundeslige.

(youtube / Schalke TV)

Bajer iz Leverkuzena provukao se na otvaranju sezone protiv Hofenhajma, koji je već od petog minuta vodio sa 1:0 golom Zubera. Najbolji igrač Bajera Štefan Kisling izjednačio je u samom finišu prvog poluvremena, a potpuni preokret domaćima doneo je Brant u 71. minutu na asistenciju Mehmedija.

Novajlije u ligi pokazali su da neće biti nikome lak plen ove sezone, naprotiv. Iznenađenje kola je pobeda Ingolštada na gostovanju protiv Majnca koji tradicionalno loše počinje u prvenstvu. Strelac istorijskog pogotka bio je Hintersir u 66. minutu meča.

Darmštad je, iako autsajder protiv Hanovera uspeo da odoli na otvaranju sezone u Bundesligi, u meču sa najviše viđenih golova u mečevima igranih od 15:30h. Darmštad je dva puta vodio golovima Helera, ali je Hanover uspeo da izbegne poraz, a čak je mogao i do pobede da je Erdinc realizovao jedanaesterac.

U Augsburgu, Herta je golom Kalua iz penala slavila sa 1:0, u meču u kom su viđena dva crvena kartona, po jedan na obe strane, zaslužili su ih Bobadilja za domaće i Birens za goste.