0

BUNDESLIGA: Laganih pet komada šampiona na startu sezone

Objavljeno: 14.08.15 u 22:21

Prvi meč 1. kola nove sezone u Bundesligi odigran je u Minhenu gde je domaći Bajern pred 75 hiljada navijača na Alijanc areni savladao Hamburger sa 5:0.

Više od pola poluvremena bilo je potrebno Bavarcima da otključaju bravu gostiju sa severa, ali kada je konačno to pošlo od ruke Benatiji više se nije postavljalo pitanje pobednika. Već na početku drugog dela Levandovski je duplirao prednost Bajerna, da bi Miler sa dva pogotka u četiri minuta otklonio svaku dilemu ukoliko je ona uopšte postojala.

Tačku na ovaj meč stavio je Daglas Kosta koji je na debiju u dresu šampiona Nemačke postigao gol i to prilično lep udarcem sa ivice šesnaesterca.

Gojko Kačar je bio u protokolu, ali nije ulazio u tim iako je bilo planirano da u drugom poluvremenu zameni nekog od saigrača iz Hambrgera.