0

TROFEJ POSLE 19 GODINA: River na krovu Južne Amerike! (VIDEO)

Objavljeno: 06.08.15 u 08:51

River Plata je novi osvajač Kope Libertadores! Argentinska ekipa je na Monumentalu pred oko 67.000 navijača pobedila meksički Tigres 3:0!

U prvoj utakmici nije bilo golova. River tako slavi treću titulu u istoriji i prvu nakon 19 godina.

Alario je doveo domaćina u vođstvo neposredno pre odlaska na odmor, a Sančez je povisio prednost u 75. minutu. Konačni rezultat postavio je Funes 11 minuta pre kraja.

Evropljanima najpoznatiji igrač River Plate je svakako Havijer Saviola, bivši igrač Barselone i Real Madrida. Sinoć nije igrao, ostao je  na klupi.

Inače, Kopa Libertadores je južnoamerička verzija Lige šampiona, a igra se i po istom formatu. Najuspešniji klub u istoriji je argentinski Independiente koji je Ligu šampiona osvajao osam puta.

(yotube: Goals HDQ)