0

BUNDESLIGA: Kačar ponovo rešetao, ali ga Kostićev Štutgart šalje u Cvajtu! (VIDEO)

Objavljeno: 16.05.15 u 17:38

U duelu pretposlednjeg kola Bundeslige između davljenika koji se grčevito bore za opstanak Štutgart je savladao ekipu Hamburga sa 2:1, istim rezultatom novi šampion Bajern je poražen od Frajburga, kao i Borusija Dortmund od Volfsburga.

Nekadašnji srpski reprezentativac i potencijalno pojačanje Partizana Gojko Kačar još jednom je postigao gol u Bundesligi u dresu HSV-a i u tom trenutku je doveo svoj tim u vođstvo, ali je Štutgart, našeg drugog reprezentativca, Filipa Kostića uspeo da preokrene rezultat. I to već do poluvremena golovima Gentnera i Harnika, pa je sve izvesnije da će HSV u Cvajtu, a Štutgart o svojoj sudbini odlučivati u poslednjem kolu.

Novi šampion Bajern nastavio je svoj ‘crni niz’ u nacionalnom prvenstvu i vezao treći poraz, ovog puta od Frajburga iako je poveo golom Švajnštajgera u 13. minutu. Mehmedi je doneo izjednačenje domaćima u 33. minutu, da bi minut pre kraja Petersen doneo pobedu Frajburgu, iako je u igru ušao tek tri minuta pre kraja umesto strelca prvog gola Mehmedija.

U ostalim duelima Hanover je pobedom od 2:1 u gostima nad Augsburgom pobegao iz zone ispadanja, dok je Volsfburg pobedio Dortmund koji će verovatno ostati bez Evrope zbog toga, a zanimljivo da je prvi gol na meču postigao Kaliguri već u 35 sekundi meča.