0

BUNDESLIGA: Nova lekcija Klopu, Bajern pobedio po navici (VIDEO)

Objavljeno: 11.04.15 u 17:33

U derbiju imenjaka Borusija iz Menhengladbaha savladala je Borusiju iz Dortmunda 3:1 (2:0), dok je Bajern ponovo demonstrirao silu u Minhenu.

Novu lekciju dobio je Jurgen Klop. Ovoga puta od Menhengladbaha. Domaćin je načeo mrežu rivala već u prvom minutu, kada je polse karanbola Vendt savladao Vajdenfelera. Do kraja prvog poluvremena Menhengladbah je udvostručio prednost. U 32. minutu Herman je pretrčao skoro 70 metara, uposlio je Rafaela, a Brazilac je pogodio nebranjenu mrežu.

Tačku na „j“ stavio je Nordtvajt koji je u 67. minutu posle kornera domaćinu doneo velikih 3:0. Slomljeni gosti su do kraja utakmice uspeli samo da smanje prednost preko Gundogana u 77. minutu.

Bajern je „upisao“ 21. pobedu u Bundesligi. Ovoga puta „oružije“ na Alijanc areni je položio Ajntraht 3:0. Dva gola za Bavarce postigao je Levandovski, dok je jedan pogodak bio delo Milera.