0

JSL: Sale kapiten spasio ‘parni valjak’ i pogurao ga ka tituli (VIDEO)

Objavljeno: 04.04.15 u 19:55

U poslednjem meču 21. kola Jelen Superlige Srbije, Partizan je na svom terenu savladao Radnički iz Kragujevca 2:1 (0:0).

Dugo su se crno-beli mučili sa „fenjerašom“. Bunker koji su postavili fudbaleri Radničkog bio je toliko čvrst da su ga je „parni valjak“ jedva probio.

Odluka u pobedniku pala je u intervalu od 64. do 72. minuta. Pre toga nismo videli mnogo od dva rivala. Partizan je tokom prvog poluvremena zapretio samo jednom u 32.minutu preko mladog Šaponjića, koji je iznenađujuće bio u prvoj postavi. U drugom poluvremenu tim debitanta na klupi crno-belih Zorana Milinkovića je nastavio da pritiska, ali su Babović i Šaponjić nastavili sa promašajima.

Upornost se Partizanu isplatila u 64. minutu. Ilić je uposlio Babovića, a ovaj matirao nemoćnog Trifunovića. Tada su svi na stadionu pomislili da su muke „parnog valjka“ završene. Ipak, samo sedam minuta kasnije, posle kornera, Rosić je pogodio za 1:1.

Šok u Humskoj nije dugo potrajao. Već u sledećem napadu Babović vratio asistenciju Iliću, a Sale kapiten je „bombom“ savladao golmana Radničkog i svom timu doneo vredna tri boda. Boda koja su Partizan učvrstile na prvom mestu na tabeli sa pet bodova više od prvog pratioca Crvene zvezde.

PARTIZAN – RADNIČKI K 2:1 (0:0)