1

BUNDESLIGA: Levandovski presudio svojima, Bajern trijumfovao u Dortmundu (VIDEO)

Objavljeno: 04.04.15 u 20:34

U velikom derbiju nemačkog fudbala ekipa minhenskog Bajerna savladala je sa 1:0 Borusiju u Dortmundu, a strelac jedinog gola bio je bivši igrač „milionera“ Robert Levandovski.

Gol odluke pao je u 36. minutu kada je Poljak poveo jednu kontru i asistirao do Tomasa Milera čiji je udarac odbranio Vajdenfeler, ali nije imao sreće pošto se lopta odbila pravo na glavu LEvandovskom kojem nije bilo teško da zatrese mrežu. Uzaludni su bili napadi domaćina u nastavku meča pa je do kraja na snazi ostao rezultat koji je bio i na poluvremenu. Neven Subotić je solidno odigrao svih 90 minuta, dok Miloša Jojića nije bilo u timu Borusije.

Bajern ponovo ima celih 10 bodova viška u odnosu na Volfzburg koji je na drugom mestu na tabeli, a Borusija je ostala na 10. poziciji i sve je dalje od timova koji se bore za izlazak u Evropu.