0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Goleada Hrvata, sigurni Vels i Azerbejdžan, remi Češke u poslednji čas (VIDEO)

Objavljeno: 28.03.15 u 20:00

Odigrano je još četiri meča kvalifikacija za EURO 2016 u Francuskoj. U grupi A Češka je remizirala sa Letonijom (1.1), prethodno je Kazahstan demolirao Island (3:0). U B grupi Vels je lako izašla na kraj sa Izraelom (3:0), a u C grupi Hrvati su nadigrali Norvežane sa 5:1, a Azerbejdžan Maltu sa 2:0.

Neočekivano, Letonija je dugo vodila protiv Češke. Prvi gol na meču pao je u 30. minutu, strelac je bio Visnakos. Pilar je spasao svoj tim u 90. minutu. U toj grupi odigran je još jedan duel, Kazahstan je sa 3:0 savladao island.

Vels je bio siguran protiv Izraela, koji je meč završio sa igračem manje. Tri gola završila su u mreži domaćina, koji je od 51. minuta imao igrača manje. Poveli su gosti u pred sam odlazak na odmor, u 46. minutu preko Ramseja. Rezultat je povisio Bejl u 50, a onda u 77. postavio konačan ishod meča.

Na meču Hrvatske i norveške golovi su padali kao na traci. Brozović je doveo kockaste u vođstvo u 30. minutu. Po dolasku sa odmora povisili su Perišić i Olić. Norvežani nisu uspeli da smanje sa bele tačke u 69. minutu. Pet minuta kasnije Ćorluka je dobio drugi žuti, pa im olakšao posao.

Tetej je smanjio ali se Hrvati nisu dali, meč su završili sa pet komada u mreži Norvežana.

Azerbejdžan je sa 2:0 dobio Maltu.