0

SERIJA A: Roma i Lacio biju bitku za kotu dva, Sampdorija sad četvrta (VIDEO)

Objavljeno: 22.03.15 u 23:20

Rimski rivali Roma i Lacio zabeležili su pobede nad Ćezenom, odnosno Veronom, dok je Sampdorija u derbiju savladala Inter i tako ostala u borbi za Ligu šampiona. Napoli i Fiorentina posustaju.

Roma je najzad prekinula crni niz. „Vučica“ je u gostima savladala Ćezenu sa minimalnih 1:0, a strelac pobedonosonog gola bio je De Rosi u 41. minutu. Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je 79. minuta. Lacio je na svom terenu sa 2:0 bio bolji od Verone. Nebesko-plavi su poveli u 4. minutu golom Andersona na asitenciju našeg asa Dušana Baste. Konačan rezultat postavio je Kandreva u 45. minutu.

U derbiju kola Sampdorija je savladala Inter. Bio je to duel dva velika prijatelja, saigrača i saradnika Siniše Mihajlovića i Roberta Manćinija, a Srbin je izašao kao pobednik 1:0. Gol odluke u 65. minutu postigao je Eder. Svih 90. minuta u dresu Intera odigrao je Nemanja Vidić. Veliko iznenađenje priredila je Atalanta koja je u gradu pod Vezuvom igrala nerešeno 1:1 sa Napolijem. Tim iz Bergama u vođstvo je doveo Pinila u 72. minutu, a Zapata je u 89. spsao Napolitance.

Udineze, našega Dejana Stankovića, igralo je 2;2 sa Fiorentinom. „Zebre“ su povele preko Vage da bi Gomez sa dva gola doneo preokret 1:2. Bod Udinezeu doneo je Kone u 62. minutu.