0

EL KLASIKO: Barselona je gazda u Španiji (VIDEO)

Objavljeno: 22.03.15 u 22:58

U okviru 28. kola španske Primere odigran je El Klasiko u kome je Barselona na svom terenu sa 2:1 (1:1) savladala Real Madrid.

Dvoboj titana pripao je Kataloncima. Barselona je na prepunom Nou Kampu savladala Real Madrid 2:1 i trijumfom odmakla velikom rivalu na čelu tabele na „plus četiri“.

Prvi je u 12. minutu zapretio „kraljevski klub“ preko Ronalda u 12. minutu, ali je njegov pokušaj završio na prečki. Barselona je imala spreman odgovor i posle šest minuta je povela. Mesi je centrirao iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Metju i spasa za Kasiljasa nije bilo. U 31. minutu Barsa je ponovo zapretila, ovoga puta je pokušao Nejmar, ali je golman Reala bio na mestu. Sevnula je brza kontra, Benzema je petom ostavio loptu za Ronalda, a ovaj loptu smestio u mrežu za 1:1. „Kraljevski“ klub je postigao i drugi gol u 40. minutu, ali je Bejlov pogodak poništio pomoćni sudija zbog ofsajda. Rezultatom 1:1 se otišlo na poluvreme.

I u drugih 45 minuta prvi je zapretio Real. Bravo je zaustavio šut Benzeme. Kao što je to bio slučaj u prvom poluvrmenu usledila je kazna. U 56. minutu Alveš je uposlio Suareza, a „Kanibal“ je pogodio za 2:1.

Do kraja meča Barselona je bila ta koja je napadala. Prvo je pokušao Mesi u 73. minutu, pa Nejmar u 74. minutu. Oba puta napadači Barselone su bili neprecizni. Poslednju šansu za Katalonce propustio je Mesi u 87. minutu kada je Kasiljas fantastično reagovao.

Barselona sada vodi na tabeli sa 68 bodova, dok je Real Madrid drugi sa 64 boda.

BARSELONA – REAL MADRID 2:1 (1:1)