1

NIŠTA BEZ SRBA: Đurđević evrogolom rešio fudbalsko prvenstvo Holandije (VIDEO)

Objavljeno: 01.02.15 u 17:29

U 20. kolu holandske Eredivizije Vitese je sa minimalnih 1:0 savladao Ajaks, čime ga je udaljio od odbrane titule.

„Dželat“ velikana iz Amsterdama bio je mladi reprezentativac Srbije Uroš Đurđević, koji dugo nije dobijao šansu u žuto-crnom dresu, a kada ju je dobio rešio je meč evrogolom u 85. minutu. Takođe, treba istiaći da je bivši fudbaler Rada u igru ušao samo dva minuta ranije. Ovim porazom Ajaks je predao titulu prvaka PSV, jer sada „Filipskovci“ imaju devet bodova više od „kopljanika“ 14 kola pre kraja, Teško je poverovati da će tim iz Ajdnhovena ispsutiti stečenu prednost.

U timu Vitesea igrao je još jedan potencijalni reprezentativac Srbije Marko Vejinović, dok bivšeg Zvezdonog napadača Daude nije bilo u timu.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.