0

LE: Kuzmanović pogurao Inter u drugu fazu takmičenja, Vidić i dalje na hlađenju! (VIDEO)

Objavljeno: 27.11.14 u 23:35

Fudbaleri Intera obezbedili su plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope pošto su na svom terenu posle preokreta rezultatom 2:1 savladali Dnjepar. Gol za nero-azure postigao je Zdravko Kuzmanović.

Peto kolo Lige Evrope donelo je mnoga uzbuđenja, a pored grupe u kojoj nastupa Partizan, veoma interesantno bilo je u grupi F. Inter je obezbedio prolaz u drugu fazu pobedom nad Dnjeprom 2:1, ali na mnogo teži način nego što je trener nero-azura Roberto Manćini očekivao, pošto je posle 15 minuta igre Rotan doveo Ukrajince u vođstvo. Već u 28. minutu Konopljanka je imao priliku da udvostruči tu prednost, ali nije iskoristio jedanaesterac koji je skrivio Guarin, Handanović je odbranio udarac sa bele tačke. Dva minuta kasnije stigla je kazna za promašaj i to preko srpskog reprezentativca Zdravka Kuzmanovića, koji je bio precizan sa ivice šesnaesterca. Ranokija je crvenim kartonom u 47. minutu dodatno otežao Italijanima put do pobede, ali je Osvaldo samo tri minuta kasnije doneo domaćima trijumf vredan prvog mesta u grupi. Zdravko Kuzmanović je odigrao ceo meč za Inter, dok Nemanja Vidić nije bio ni na klupi.

U drugom susretu grupe F azerbejdžanski predstavnik Karabag je napravio veliko iznenađenje odigravši nerešeno na gostovanju Sent Etjenu. Iako su Francuzi na svom terenu imali priliku da obezbede prolaz u narednu fazu nisu uspeli da savladaju očigledno kvalitetan tim Karabaga. Gosti su čak poveli u 15. minutu preko Nadirova, a van Volfsvinkel je izjadnačio šest minuta kasnije. Sent Etjen je napadao do kraja meča, ali nije uspeo da postigne još jedan pogodak.

Posle 5. odigranih kola Inter je obezbedio plasman u nokaut fazu sa prvog mesta. Sent Etjen i Karabag sa po pet bodova će se do poslednjeg trenutka boriti za drugo mesto, s tim što će u slučaju istog broja bodova dalje proći azerbejdžanski predstavnik zbog boljeg međusobnog skora.