0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Slovaci šokirali Špance, obrukala se Crna Gora (VIDEO)

Objavljeno: 09.10.14 u 23:00

Nekoliko izneneađenja dogodilo se u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, a najveća su napravile selekcije Slovačke i Lihtenštajna.

EURO 2016 logo

Slovaci su na svom terenu, ni manje, ni više savladali branioca evropske titule Španiju 2:1 (1:0). Malo ko je i mogao zamisliti da će Hamšik i drugari zaustaviti „crvenu furiju“ i „upisati“ šesti bod u C grupi. Domaćina je u Žilini do vođstva doveo Kučka. Sjajni vezista je postigao evrogol, pošto je posle slobodnog udarca sa nekih 30 metara pocepao mrežu Ikera Kasiljasa.

Dugo je Slovačka vodila sa 1:0, ali su Španci u 82. minutu uspeli da stignu do izjednačenja. Alba je uposlio Paka kog je zaboravila odbrana domaćina, a rezervista šampiona Evrope je rutinski savladao Kozačika.

I kada su svi pomislili da će se Španija provući u Žilini, Duris je u 87. minutu asistirao do Štoha koji je sa samo par metara matirao nemoćnog Kasiljasa za konačnih 2:1.

U derbiju dana u okviru G grupe snage su odmerile Švedska i Rusija. Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1 (0:1), a zadovoljna na karju moraju biti oba selektora. Rusija je povela u 10. minutu posle snajperski preciznog šuta Kokorina.

Švedska je u 13. minutu imala penal, ali je na žalost domaćih navijača Larsonov šut zaustavio Akinfeev. Ipak, u 49. minutu je reprezentacija „tri krune“ stigla do izjednačenja golom Toivonena.

Najneprijatnije iznenađenje napravila je Crna Gora. „Sokolovi“ su u gostima igrali 0:0 sa slabašnim Lihtenštajnom. Četi Branka Brnovića nije pomglo ni to što se u tim vratio Stevan Jovetić.

Engleska je sa 5:0 (2:0) demolirala San Marino, dok je Slovenija u istoj grupi bila bolja od Švajcarske 1:0. Za „zmajčeke“ je u drugom poluvremenu igrao fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik.