3

Od očaja do sjaja: Partizan deklasirao Donji Srem (FOTO, VIDEO)

Objavljeno: 24.08.14 u 21:05

U poslednjem meču trećeg kola Jelen Superlige Srbije Partizan je na svom terenu savladao Donji Srem sa 3:0 (1:0), a utakmicu je obeležila loša igra crno-belih u prvom poluvremenu i odlična u drugom.

Kidali su živce fudbaleri Partizana svojim navijačima u prvih 45. minuta. Tim koji je na teren izveo pomoćni trener Partizana Zvonko Varga, jer šef stručnog štaba Marko Nikolić nije mogao da sedi na klupi zbog crvenog kartona u Nišu, do 45. minuta nije mogao da poveže više od dva pasa. Ipak, u 45. minutu jedan od odbrambenih igrača Donjeg Srema, u želji da izblokira šut igrao je rukom u kaznenom prosotru, a sudija Piper je pokazao na „belu tačku“. Precizan je bio Petar Škuletić i Partizan je na poluvreme otišao sa prednošću od 1:0.

Ni drugo poluvreme nije bilo blistavo za crno-bele. U 49. minutu iskusni napadač Donjeg Srema Darko Spalević je izašao sam na golmana Lukača, a ovaj fantastično intervenisao i spasao Partizan od izjednačenja. Kada je Zvonko Varga video da je vrag odneo šalu na teren je sa klupe poslao dvojicu najiksusnijih fudbalera Sašu Ilića i Danka Lazovića koji su napravili dar-mar na terenu.

„Parni valjak“ je zaigrao u petoj brzini i do kraja utakmice postigao još dva gola, a moglo ih je biti i više. Prvo je u 67. minutu Lazović posle karambola u kaznenom prostoru Donjeg Srema od prečku pogodio za 2:0, da bi u 76. minutu Saša Marković posle odbitka na prazan gol pogodio za konačnih 3:0.

Drugo poluvreme utakmice protiv Sremaca trebalo bi da bude recept za Partizan kako da igra za četiri dana protiv Nefčija u Bakuu u revanš meču plej-ofa za Ligu Evrope.

Tok susreta:

90′ KRAJ UTAKMICE. PARTIZAN JE SLAVIO SA 3:0.

90+3 Pokuašj Živkovića, ali je lopta završila pored gola.

82′ Lazović je šutirao, ali je Milinović bio siguran.

76′ GOOOOOOOOOL Partizan povećava na 3:0. Pokušaj Saše Ilića odbranio je Milinović, na loptu je natrčao Škuletić, ali je golman Donjeg Srema ponovo intervenisao, treći put nije mogao kada je Saša Marković sa pet metara pogodio prazan gol.

74′ Spalević je pogodio prečku. Iskusni napadač je pobegao odbrani Partizana, šutirao, ali je lopta završila na okviru gola.

72′ Vulićević je sjajno probio po desnoj strani, ušetao se u peterac Sremaca, ali je golman Milinović odlično intervenisao.

67′ GOOOOOOOOL Partizan vodi sa 2:0. Živković je centrirao, Škuletić šutirao glavom, golman Donjeg Srema kratko odbio loptu na koju je natrčao Danko Lazović i od prečku je zakucao u gol. Napadač Partizana je pre samo nekoliko minuta ušao u igru sa klupe.

60′ Škuletić je šutirao iskosa sa leve strane, a lopta je prozujala pored leve stative.

58′ Škuletić je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali veoma neprecizno.

52′ Bomba Zeca sa 20 metara, Lukač je jedva zaustavio ovaj šut.

49′ Kakva šansa za Donji Srem. Spalević je izašao sam na golmana Lukača, a golman crno-belih je izaašao kao pobednik.

46′ Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Humskoj.

45′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA. PARTIZAN VODI SA 1:0.

45+1 GOOOOOOOOOL Partizan vodi 1:0. Fudbaler Donjeg Srema igrao je rukom u svom kaznenom prosotru, a sudiji nije preostalo ništa drugo nego da svira penal. Precizan sa „bele tačke“ bio je Petar Škuletić.

40′ Živković je poslao dobru loptu u prazno, ali je brži od Škuletića bio golman Donjeg Srema.

37′ Vidi se da u timu Partizana fali Nikola Drinčić, koji ne igra na ovom meču zbog povrede.

32′ Štoper Partizana Branko Ilić dobio je žuti karton zbog faula nad Spalevićem.

29′ Dobar centaršut je izveo Vulićević, ali je Grbić slabo zahvatio loptu glavom.

25′ Partizan diktira tempo, ali bez ideje na sredini terena. Sremci su dobro zatvorili sve prilaze svom golu.

17′ Stanković je šutirao glavom posle kornera, ali je lopta završila pored gola.

16′ Najbolji pokušaj na utakmici imala je ekipa Donjeg Srema. Beljić je šutirao sa 25 metara, a Lukač je imao puno muke da ukroti ovu loptu.

15′ Živković je šutirao daleko preko gola.

13′ Pokušao je i Donji Srem. Šutirao je Stanisavljević sa nekih 25 metara, ali pored gola.

10′ Škuletić je posle solo akcije šutirao sa 16 metara, ali je golman Donjeg Srema lako ukrotio ovaj pokušaj.

5′ Dva tima odmeravaju snage, Partizan imanešto više loptu u nogama, ali bez prilike za gol.

1′ Počeo je poslednji meč trećeg kola Jelen Superlige na stadionu u Humskoj.

Partizan – Donji Srem 3:0 (1:0)