0

Holanđani tek posle penala eliminisali hrabre Kostarikance

Objavljeno: 06.07.14 u 00:47

Fudbalska reprezentacija Holandije poslednji je polufinalista Mondijala u Brazilu pošto je u četvrtom četvrtfinalu tek posle boljeg izvođenja penala sa 4:3 savladala najprijatnije iznenađenje šampionata – selekciju Kostarike.

2014-fifa-world-cup-brazil-10

„Lale“ nisu uspele da opravdaju ulogu apsolutnog favorita iako su imali daleko više prilika za gol. Briljirao je na golu „tikosa“ golman Navas koji je u nekoliko navrata praktično vadio loptu kada su je već svi videli u njegovoj mreži. Međutim, golman Kostarikanaca, koji su u završnici drugog produžetka mogli i do trijumfa, nije bio ni blizu da zaustavi nijedan penal Holanđanima.

Sa druge strane pobednički potez je napravio selektor Holanđana Luj van gal koji je pri kraju produžetaka uveo u igru golmana Krula kako bi ovaj pokušao da zaustavi neki penal Kostarikancima i on mu se na pravi način odužio odbranivši jedanaesterce Ruiza i Umanje.

Holandija će u polufinalu 9. jula igrati protiv selekcije Argentine, dok će dan ranije svoj meč odigrati Brazil i Nemačka.

Tok meča:

Penali:

4:3 – Holandija je u polufinalu Mundijala pošto je Krul odbranio penal i Umanji čime je doneo pobedu „lalama“

4:3 – Kujt jako, precizno i po zemlji, Navas je sada bio na lopti, ali nedovoljno da bi je sprečio da uđe u mrežu

3:3 – Bolanjos precizan, ponovo je Krul bio blizu ali dovoljno daleko od lopte

3:2 – Pogađa i Snajder, Navas je ponovo promašio stranu

2:2 – Krul je pročitao i Gonzalesa, ali je njegov udarac bio jači pa ovaj nije uspeo da je dostigne

2:1  – Roben silovito i precizno, vodi Holandija

1:1 – Krul brani slab udarac Brajana Ruiza

1:1 – Van Persi šutira precizno, ali ne toliko jako, međutim sasvim dovoljno da savlada Navasa koji je pogodio stranu

0:1  – Borhes precizan, vodi Kostarika

120+2 – Završen je meč, pobednika će na kraju morati da odluče penali pošto za 130 minuta igre nije viđen nijedan pogodak

120+1 – Van Gal menja golmane, Krul će braniti penale, Silesen je izašao iz igre

119 – Snaaaajdeeer pogađa prečku, a posle toga lopta na putu ka golu posle udarca Robena pogađa Huntelara

117 – Urenjaaaa, mogao je KOstarikanac da donese veliko slavlje svojoj zemlji, ali je Silesen zaustavio njegov udarac

115 – Tikosi u 115. minutu dolaze do prvog kornera, sve su opasniji kako vreme odmiče

110 – Kostarikanci su na 10 minuta od penala i moguće nove senzacije. Sve su umorniji, ali i dalje grčevito brane svoj gol

105+2 – Završen je prvi produžetak

103 – Imala je Holandija dobru situaciju, slobodnjak sa oko 22-23 metra, ali je lopta pogodila živi zid

97 – Kubero menja Tehedu, Kostarika je iskoristila sve tri izmene

94 – Flar šutira glavom posle kornera, ali je ponovo Navas bio na pravom mestu

91 – Počeo je prvi produžetak

90+5 – Završeno je prvih 90 minuta igre, a igraće se još najmanje 30 pošto nije bilo pogodaka u prva dva poluvremena, slede produžeci, a možda i penali. Kostarika je uspela da se odbrani i neće odustati od svog načina igre

90+2 – Kakva šansa za Holanđane, Van Persi je šutirao ka golu kostarike gde se nalazio Teheda koji je prilično nepspretno reagovao, ali je imao sreću da je loptu odbio do prečke

88 – Ponovo je Van Persi mogao da postigne gol i tako pošalje Holanđane u polufinale, ali nije uspeo da pogodi loptu na svega tri-četiri metra od gola Kostarike

84 – Novaaa šansaaa za Holanđane, Van Persi je driblao u kaznenom prostoru Kostarike pronašao je prostor za šut, ali je opet Navas bio nesavladiva prepreka

82 – Auuuuuuuh, stativaaa. Snajder je savladao Navasa, ali je lopta posle njegovog slobodnjaka pogodila okvir gola – ostaje 0:0

78 – Majri menja povređenog Gambou

76 – Izmena kod „lala“ Lens menja Depaja

68 – Dobar dupli pas Robena i van Persija, ali su Kostarikanci uspeli da ih izblokiraju i zaustave u nameri da daju gol

66 – Prva izmena, Urenja menja Kempbela u timu Kostarike

65 – Gonzales je posle centaršuta iz slobodnjaka imao priliku da dovede Kostariku u vođstvo, ali nije bio precizan

60 – Potpuno ista slika kao u prvom delu igre, Holanđani napadaju, Kostarikanci se brane

46 – Počelo je drugo poluvreme poslednjeg četvrfinalnog duela na Svetskom prvenstvu. Izmena u timovima nije bilo

45+1 – Završeno je prvo poluvreme u kojem nismo videli mnogo toga, Holandija je dominirala imala bolje šanse, ali nije uspela da postigne gol. kostarikanci čekaju svoje prilike iz kontri, ali ni njih nije bilo

39 – Odličan slobodnjak Snajdera sa oko 25 metara, ali je ponovo Navas fantastično intervenisao

34 – Do prve šanse za gol Tikosi su došli desetak minuta pre odmora za poluvreme, ali je udarac Akoste koji je bio okrenut leđima od gola, izblokiran

29 – Navas brani i udarac Depaja, koji je mogao i bolje da reaguje u izglednj situaciji

21 – Prva odnosno dve vezane prilike u jednom napadu imali su Holanđani, prvo je Navas odbranio udarac Van Persija, koji je bio u izglednoj situaciji, a potom je ukrotio i udarac Snajdera sa ivice šesnaesterca

15 – u prvoj trećini prvog dela igre još uvek nije bilo pravih šansi ni na jednoj strani, igra se oprezno

8– Kao što se i očekivalo lopta je otpočetka meča uglavnom u vlasništvu Holanđana pošto su im Kostarikanci svesno prepustili inicijativu i čekaju šansu iz kontanapada

1 – Utakmica je počela, sa centra su krenuli Holanđani koji večeras igraju u svojim prepoznatljivim narandžastim dresovima, dok su Kostarikanci u potpuno belom kompletu

Sudija: Irmatov (Uzbekistan)
Stadion: Fonte Nova (Salvador)
Gledalaca: 56.500

Holandija: Silesen, Flar, De Fraj, Martins Indi, Roben, Snajder, vajnaldum, Blind, Kujt, Van Persi, Depaj

Kostarika: Navas, Umanja, Dijaz, Gamboa, Gonzales, Akosta, Borhes, Bolanjos, Teheda, Ruiz, Kempbel

U poslednjem četvrtfinalnom meču Svetskog prvenstva koji će se igrati od 22:00 sata na stadionu Arena Fonte Nova u Salvadoru, na teren će istrčati igrači Holandije i Kostarike. U istorijskom četvrtifinalu Mundijala u Brazilu, na kojem se po prvi put dogodilo da samo prvoplasirani timovi grupa igraju međusobne duele, dogodiće se još jedan duel za istoriju.

Holandija i Kostarika nikada ranije nisu ukrštali koplja, a simpatični „Tikosi“, nakon istorijskog uspeha, pokušaće da urade ono što niko nije mogao ni da sanja – da se plasiraju u polufinale. Protiv Robena, Van Persija, Huntelara i drugova posao im neće biti lak.

Ali, kako sami kažu: „Niko se nije nadao ni da će proći u teškoj grupi sa Urugvajem, Italijom i Engleskom pa su prošli“. I to kao prvoplasirani. Imaju li snage za novu senzaciju? Saznajte uz portal hotsport.rs

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.