0

Holanđani za četiri minuta do preokreta protiv Meksika i četvrtfinala SP (VIDEO)

Objavljeno: 29.06.14 u 19:55

U spektakularnom meču odigranom u Fortalezi Holandija je posle preokreta savladala Meksiko 2:1 (0:0) uz malu pomoć sudije Proense.

HolandijaMalo je trebalo Meksiku pa da se nađe među osam najboljih fudbalskih selekcija sveta, ali su Holanđani za svega četiri minuta uspeli da naprave preokret i posle poklon penala dosuđenog nad Robenom plasiraju se u četvrtfinale.

Bio je ovo jedan vrlo uzbudljiv susret. Meksiko je bolje ušao u utakmicu, napadao, ali je Kilesen odlično branio. Inicijativa se „sombrerosima“ isplatila u 47. minutu kada je Đovani dos Santos poput Džejmsa Rodrigeza uhvatio loptu iz prve na volej i sa 25 metara je savladao čuvara mreže Holandije. Meksiko je poveo 1:0 i od tog momenta se ceo tok utakmice menja.

„Oranje“ je zaigralo dosta bolje. Lui van Gal je uveo tri ofanzivna igrača, izveo i neprimetnog Robina van Persija, zamenivši ga Huntelarom što se na kraju ispostavilo kao pravi potez, jer je nappadač Šalkea izrastao u junaka utakmice.

Igrao se 88. minut kada je Holandija izvela korner, lopta je u glavu pogodila Huntelara, odbila se do Snajdera, koji je sa 16 metara „bombom“ zakucao u mrežu – za 1:1.

Taman kada su svi pomislili da će meč otići u produžetke, Roben je ušao u kazneni prostor Meksika, tamo ga je po nogama zakačio Markez, a sudija Proensa je možda i prestrogo pokazao na penal. Siguran egzekutor je bio asistent kod prvog gola Klas Jan Huntelar. „Lale“ su stigle do 2:1 i plsmana među osam najboljih selekcija na planeti.

Tok susreta:

Kraj utakmice.

92′ GOOOOOOOOOOL Hoooolandija vodi sa 2:1.  Robena je u kaznenom prostoru oborio Markez, a Proensa je pokazao na „belu tačku“. Precizan je bio Huntelar.

88′ GOOOOOOOOOL Novi je to bio korner za Holandiju, lopta se kao na fliperu odbijala po kaznenom prostoru, a Snajder je pravom bombom sa 16 metara poslao u gol. Rezultat je 1:1.

79′ Salsido je napravio soloprodor, pokušao je volejom sa 16 metara, ali je lopta otišla preko gola.

77′ Pedro Proensa je ponovo prekinuo meč da se igrači osveže.

74′ Roben je izašao jedan na jedan sa Očoom, šutirao je desnom nogom, a čuvar mreže Meksika je ponovo izašao kao pobednik.

72′ Neprecizan pokušaj šuta Snajdera sa nekih 20 metara.

60′ Snajder je šutirao sa 16 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran i završio je u korneru.

57′ Korner je izveo Roben sa desne strane, najviši u skoku je bio De Fraj, šutirao je glavom, Očoa je odbranio, a lopta je zakačila i stativu. Sjajan je golman Meksika.

55′ Kilesen je odbranio dobar pokušaj Peralte. Meksiko je nastavio da igra kao i pre vođstva.

47′ GOOOOOOOOOL Meksiko vodi 1:0. Evrogol je to bio Dos Santosa. Fudbaler Viljarela je poput Džejmsa Rodrigeza uhvatio volej i pogodio sam ćošak gola Kilesena.

45′ Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0.

45+2 Pruensa postaje glavna ličnost susreta. Portugalac nije svirao čist penal nad Robenom, kog je oborio Moreno.

42′ Stopostotnu šansu je imao Meksiko, ali ej pokušaj Dos Santosa odbranio Kilesen.

33′ Pedro Pruensa je prekinuo neč kako bi se igrači dve selekcije osvežile. U Fortalezi je preko 30 stepeni.

22′ Salsido je pokušao sa 25 metara, a golman Holandije Kilesen je jedva odbranio taj šut. Meksiko je bio bolji rival.

20′ Vlar je neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru, oborio je Ereru, ali Pruensa nije dosudio penal.

17′ Velika šansa za Meksiko. Erera je šutirao sa nekih 15 metara, ali je lopta prohujala pored leve stative.

9′ Prvu izmenu morao je da izvrši Lui van Gal. Zbog povrede je teren napustio De Jong, a na terenu je Indi.

1′ Pedro Pruensa je dao znak da utakmica može da počne.

Holandija – Meksiko

Stadion: Kastelao u Fortalezi. Gledalaca: 67.000. Sudija: Pedro Proensa (Brazil).

Holandija: Kilesen – De Fraj, Vlar, Blind, Vertongen – De Jong, Vijnaldum, Snajder – Roben, Kajt – Van Persi.
Meksiko: Očoa – Rodrigez, Salsido, Markez, Moreno – Agilar, Lajun, Guardao, Erera – Dos Santos, Peralta.

Dve selekcije su se do sada sastajale svega šest puta i za jednu pobedu je više uspeha imala Holandija. „Oranje“ je slavilo tri puta, dok su „sombrerosi“ bili bolji dva puta. Jedan meč je završen nerešenim rezultatom.