0

Real posle produžetaka do ‘La desime’, Atletiko ispustio trofej (VIDEO)

Objavljeno: 24.05.14 u 23:20

U prvom u istoriji ovog takmičenja gradskom finalu Lige šampiona fudbaleri madridskog Reala savladali su posle produžetaka Atleriko sa 4:1 (1:1, 0:1) i tako osvojili desetu titulu prvaka Evrope za „kraljevski klub“ na koju su čekali punih 12 godina.

real-trofej

Poveo je Atletiko preko defanzivca Godina u 36. minutu meča i čuvao je prednost sve do završnice meča kada je poklekla čvrsta odbrana tima Dijega Simeonea odnosno Serhio Ramos je odveo svoj tim u produžetke. U dodatnih 30 minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je Real koji je postigao još tri pogtka za konačnih 4:1. Najpre je Bejl doneo prednost ekipi Karla Anćlotija, iskupivši se tako za sve dotadašnje promašaje, potom je Marselo podigao na 3:1, da bi Ronaldo golom iz penala postavio konačnan rezultat.

Bile su „jorgandžije“ na samo dva minuta od velikog uspeha, ali im se na kraju nije isplatila taktika koju su primenili u drugih 45 minuta odnosno pokušaj da se sačuva minimalno vođstvo. Svakako bi trebalo spomenuti da je Atletiko od 9, minuta igrao bez Dijega Košte pošto Braziulac sa španskim pasošem nije mogao da igra zbog povrede.

Tok meča:

120+1′ – Kraj utakmice, Real je osvojio desetu titulu prvaka Evrope

120′ – Portugalac je uzeo loptu, bio je siguran sa bele tačke za svoj 17. gol u Ligi šampiona u ovoj sezoni – 4:1

120′ – Penal za Real posle prekršaja Gabijaa nad Ronaldom

118′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Marselo donosi titulu prvaka Evrope Realu odnosno povećava na nedostižnih 3:1

115′ – Sada su uloge obrnute, Atletiko juri izjednačenje, a Real čuva prednost, malo je ostalo vremena „jorgandžijama“

110′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL, Di Marija je sjajno prošao i šutirao, Kurtoa je odbranio, ali je na odbitak naleteo Bejl koji se ovim golom iskupio za sve promašaje tokom utakmice – 2:1

110′ – Ponovo je Godin mogao da donese prednost Atletiku, ali ovog puta je Kasiljas uspeo da zaustavi njegov udarac glavom

108′ – Dobar udarac Modrića, ali Kurtoa sigurno brani svoj gol

106′ – Nije bilo golova u prvih 15 dodatnih minuta, ekipe su promenile strane i odmah nastavile igru

103′ – Atletiko je preuzeo inicijativu u završnici prvog produžetka, ali ne uspoeva ozbiljnije da ugrozi Kasiljasa

100′ – Žuti karton i za kapitena Atletika Gabija zbog prekršaja nad Marselom

98′ – Marselo ubacuje loptu u peterac Atletika, ali na mestu je Miranda koji je izbacuje iz svog šesnaesterca

97′ – Real je nastavio da napada i u produžecima, ali za sada nema ozbiljnijih prilika

Atletiko je imoa veliku priliku da posle 90 minuta dođe do prve titule prvaka Evrope i tako ove sezone pored Primere osvoji još jedan veliki trofej, međutim u samoj završnici na isti način kao što su „jorgandžije“ povele „kraljevski klub“ je izjednačio pa ćemo gledati još najmanje 30 minuta fudbala, a možda čak i penale.

90+5′ – Kujpers svira kraj, igraće se produžeci

90+3 ‘- GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Ramos postiže gol za produžetke, Modrić je odlično izveo korner, a defanzivac Reala postiže zlata vredan gol svom timu

90+2′ – Igrači Reala nikako ne uspevaju da probiju blok koji je postavio Atletiko ispred svog gola

90′ – Igraće se još pet minuta nadoknade izgubljenog vremena

85′ – Veliku priliku imao je i Ronaldo, ali ostaje 1:0 za Atletiko

84′ – Velika prilika za Real, lopta se prošetala kroz peterac Atletika, ali nije bilo nikoga da je ćušne preko linije

80′ – Real svim silama napada i ostavlja dosta prostora za kontre Atletika, ali to je jedini način da se dođe do izjednačenja pošto je ostalo malo vremena do kraja meča

78′ – Još jednom je priliku imao Bejl, posle solo prodora, ali je očajno šutirao iz vrlo dobre pozicije

73′ – Kombinacija Modrić-Ronaldo-Bejl, ali Velšanin sa oko 18 metara šutira pored gola

72′ – Žuti karton za Davida Vilju zbog neopreznog starta nad Ikerom Kasiljasom

68′ – Dobar udarac Iska, ali lopta odlazi pored gola Kurtoe

66′ – Umesto Raula Garsije u igru ulazi Hoze Sosa

63′ – Benzemi je malo nedostajalo da bolje zahvati loptu i pošalje je u gol Atletika

59′ – Dvostruka izmena u Realu, ulaze Marelo i Isko, a izašli su Koentrao i Kedira

58′ – Nova prilika za istog igrača, ali je Sami Kedira sprečio da Atletiko duplira prednost

56′ – Adrijan Lopez se praktično ušetao u šesnaesterac Reala, ali ga je na kraju sustigao Karvahal izbacivši loptu u korner

54′ – Dobar udarac Ronalda iz slobodnjaka, ali Kurtoa boksuje loptu u korner

53′ – Žuti karton za strelca jedinog gola Mirandu zbog oštrog prekršaja nad Di Marijom

51′ – Prvu priliku je ipak imao Atletiko preko Raula Garsije koji šutira preko gola Reala

46′ – Počelo je drugo poluvreme u Lisabonu, Atletiko će pokušati da sačuva stečenu prednost, dok se od Reala očekuje da napadne svim raspoloživim oružjem

45′ – Sudija Kajpers odsvirao je kraj prvog poluvremena, na 15-minutnu pauzu se otišlo sa minmalnom prednošću Atletika koji je iskoristio svoju priliku za razliku od Reala koji je mogao da povede preko Bejla

41′ – Nova šansa za Atletiko, ali Adrijan lopez šalje loptu glavom preko gola posle kornera

36′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, vodi Atletiko, gol za „jorgandžije“ postigao je štoper Godin koji je iskoristio očajnu intervenciju Kasiljasa

33′ – Najbolju priliku do sada imoa je Geret Bejl koji je posle odličnog solo prodora promašio gol Atletika u povoljnoj poziciji, ljutio se Ronaldo što mu Velšanin nije dodao loptu

32′ – Karambol u kaznenom prostoru Reala, ali niko od Atletikovih igrača nije uspeo da ćušne loptu u gol Kasiljasa

26′ – Prvi žuti karton dobio je Raul Garsija zbog oštrog starta nad Di Marijom, a odmah potom je opomenu zaradio i Serhio Ramos koji je ušao u sukob sa fudbalerima Atletika

21′ – Karvahal je centrirao sa desne strane, ali bila je to laka lopta za Kurtou

19′ – Prilično tvrdo se igra u prvoj polovini prvog poluvremena, nema ozbiljnijih šansi ni na jednoj strani

15′ – Dobra lopta ka Lopezu, ali pre njega do lopte stiže budni Kasiljas koji je nogom izbacuje u aut

9′ – Ispostavilo se da Dijego Košta ipak ne može da igra u punom ritmu pa ga je već u devetom minutu zamenio Adrijan Lopez. Atletiko će u nastavku meča morati da se snađe bez najboljeg igrača

8′ – Dijego Košta je dugo držao loptu u posedu u šesnaestercu Reala, ali nije uspeo da uradi ništa ozbiljnije

6′ – Benzema ne uspeva da uposli Bejla koji je bio u dobroj poziciji, bila je to prva polušansa na utakmici

3′ – Oštar start Mirande nad Ronaldom i domah je defanzivac Atletika opomenut da će za sličan start dobiti žuti karton

1′ – Počeo je meč na lisabonskom Lužu, Atletiko je izveo početni udarac

Objavljeni su i sastavi timova za večerašnje finale Lige šampiona.

Real (4-3-3) : Kasiljas, Varan, Ramos, Koentrao, Karvahal, Kedira, Bejl, Modrić, Di Marija, Ronaldo, Benzema

Atletiko (4-4-2): Kurtoa, Godin, Filipe Luis, Huanfran, Miranda, Tijago, Koke, Raul, Garsija, Gabi, Vilja, Dijego Kosta

Veliki dan, odnosno veče koje se iščekuje cele sezone. Prvi put u istoriji Lige šampiona za titulu najboljeg tima Evrope boriće se dva gradska rivala – Atletiko i Real će madridski derbi igrati u Lisabonu, u 20.45. Real će na Lužu igrati za svoju jubilarnu desetu titulu prvaka Starog kontinenta, dok će se Atletiko boriti za svoj prvi trofej LŠ.

U dresovima Reala biće dvojica najskupljih fudbalera sveta, Kristijano Ronaldo i Garet Bejl, a u bojama Atletika najtraženiji napadač današnjice – Dijego Kosta. Na jednoj strani biće dvostruki šampion Evrope, kao trener, Karlo Ančeloti, a na drugoj početnik – Dijego Pablo Simeone. Real ima i Ronalda i Ikera Kasiljasa sa iskustvom osvajanja Lige šampiona, ali i Atletiko ima veterana Davida Vilju.

Real ima najskuplji tim sveta, ali je psihološka prednost na strani Atletika koji je pre nekoliko dana dobio bitku s gradskim rivalom i Barselonom i osvojio prvu titulu šampiona Španije posle 18 godina. Oba tima imaju probleme sa sastavom tima. Dok Simeonea muču povreda dva ključna igrača, Koste i Arde Turana, Ančeloti ne može da računa na Šabija Alonsa zbog kartona, a neizvestan je i Karim Benzema. Problema sa povredama poslednjih nedelja imali su još Pepe i Kristijano Ronaldo.

Real i Atletiko su se do sada sastali 264 puta u svim takmičenjaim, Real ima 79 pobeda vise. Šta li će presuditi?

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.