0

Frajburg slavio protiv Verdera i pobegao sa dna tabele (VIDEO)

Objavljeno: 21.03.14 u 23:09

U premijernom susretu 26. kola nemačke Bundeslige, Frajburg je na svom terenu savladao ekipu Verdera rezultatom 3:1 (1:0).

Frajburg

Drugom vezanom pobedom Frajburg je uspeo da pobegne iz zone ispadanja i povećao svoje šanse da izbori opstanak u ligi. Domaći su poveli sa 1:0 golom Šustera, nakon asistencije Daride, a ovim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U 53. minutu viđena je najlepša akcija na meču, kada je Mehmedi odlično primirio dugu loptu i prosledio je Klausu koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Verdera i povisio na 2:0. Samo šest minuta kasnije Klaus je uzvratio asistenciju Mehmediju i rezultat je bio 3:0 za Frajburg.

Gosti iz Bremena su do kraja susreta uspeli samo da ublaže poraz i postignu počasni pogodak. Strelac je bio Petersen, nakon asistencije kapitena Verdera, za konačnih 3:1.

Nakon ove pobede Frajburg je stigao do 14. pozicije sa 25 osvojenih bodova, dok je Verder 12. sa 4 boda više.