0

LE: Luizao srušio Totenhem, Lion siguran kod kuće, remi Juventusa i Fiorentine (VIDEO)

Objavljeno: 13.03.14 u 23:07

Večeras od 21.05 časova odigrano je i preostalih pet mečeva prve runde osmine finala Lige Evrope. Pobede su upisali Az Alkmar, Lion, Sevilja i Benfika, dok je meč Juventusa i Fiorentine završen bez pobednika.

Benfika

Az Alkmar je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao ekipu Anžija. Strelac pobedonosnog gola bio je Johanson u 29. minutu iz penala. Do kraja utakmice domaći su uspeli da sačuvaju prednost pred revanš.

Duel dva italijanska kluba, Juventusa i Fiorentine, završen je bez pobednika rezultatom 1:1. ‘Stara dama’ iz Torina je odlično započela utakmicu i već u 3. minutu povela sa 1:0 golom Vidala, nakon asistencije Đovinka. Iako je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, Juventus nije uspeo da još neki put zatrese mrežu gostiju. U 38. minutu Vidal je pogodio prečku. U nastavku utakmici Fiorentina je imala više loptu u svom posedu i uspela da stigne do izjednačenja u 79. minutu. Strelac je bio Mario Gomez, koji je u igru ušao sa klupe, i pogodio za 1:1, rezultat koji daje veće šanse Fiorentini pred revanš na svom stadionu.

Fudbaleri Plzena doživeli su ubedljiv poraz od Liona, iako su poveli na ‘Žerlanu’. Strelac za Viktoriju bio je Horava već u 3. minutu susreta, ali su zahvaljujući dvostrukom strelcu Fofani, Lakazetu i Mvuembi Francuzi preokrenuli rezultat u svoju korist i pobedili sa 4:1. Lion je tako stekao ogromnu prednost pred revanš i praktično stigao na korak od plasmana u četvrtfinale.

Betis je u gradskom derbiju savladao Sevilju sa 2:0 (1:0). Baptistao je u 15. minutu doveo Betis u vođstvo od 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Sevilja golom u 77. minutu.

U najuzbudljivijoj utakmici Benfika je na ‘Vajt Hart Lejnu’ savladala Totenhem sa 3:1 (1:0). Rodrigo je u 29. minutu efektno realizovao sjajnu kontru kluba iz Lisabona i asistenciju Amorina. Na 2:0 je povisio Luizao golom nakon kornera u 58. minutu. Totenhem je smanjio zaostatak sjajnim golom Eriksena iz slobodnog udarca u 64. minutu, da bi konačan rezultat svojim drugim golom na meču postavio Luizao. Ovom pobedom Benfika je stigla do 11. uzastopnog trijumfa u Ligi Evrope i tako postavila rekord takmičenja, dok je Totenhemu ovo najubedljiviji poraz na domaćem terenu u Evrokupovima.