0

Kup Nemačke: Bajern petardirao HSV, Leverkuzen ispao od drugoligaša (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.14 u 22:34

Fudbbaleri Bajern Minhena, Kajzeslauterna i Volfsburga pridružili su se Borusiji Dortmund u polufinalu Kupa Nemačke.

mario mandžukic

Bajern je u gostima deklasirao Hamburger rezultatom 5:0. Goleadu Bajerna otvorio je Mario Mandžukić, strelac tri pogotka, a mrežu je prvi put zatresao u 22. minutu, a potom je u drugom delu pogodio u 74. i 76. minutu. Preostala dva pogotka postigli su Dante u 26. i Roben u 54. minutu.

Najveće iznenađenje priredio je Kajzerslautern pošto je odolevao Bajeru, izborio produžetke i onda u 114. minutu pogotkom Jensena izbacio favorizovanog rivala.

U duelu bundesligaša Volfsburg na gostovanju Hofenhajmu slavio rezultatom 3:2. Za “vukove“ je dva puta sa penala pogodio Rodrigez, prolaz je overio Dost, dok je poraz domaće ekipe samo ublažio dvostruki strelac Firmino.