0

Šalke ubedljiv u gostima protiv Hamburgera (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.14 u 19:58

U jednoj od zanimljivijih utakmica 18. kola nemačke Bundeslige, Šalke je kao gost savladao ekipu Hamburgera rezultatom 3:0 (1:0).

Huntelar

Gosti iz Gelzerkirhena su poveli zahvaljujući golom Klas-Jan Huntelara u 34. minutu, a rezultatom 1:0 je i završeno prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola u mreži domaćih. Najpre je Džeferson Farfan u 56. minutu povisio prednost Šalkea na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Maks Mejer samo tri minuta kasnije.

Hamburger je ovim porazom nastavio seriju loših rezultata i vezao 4. poraz u nizu, tako da nakon 18 odigranih kola ima 16 osvojenih bodova i nalazi se na 16. poziciji. S druge strane, Šalkeu je ovo bila deveta pobeda i sada se nalazi na 5. poziciji sa 31 bodom.