0

Adebajor predvodio Totenhem do pobede (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.13 u 16:57

Predvođeni dvostrukim strelce, Emanuelom Adebajorom, fudbaleri Totenhema su uspeli kao gosti da savladaju ekipu Sautemptona rezultatom 3:2 (1:1).

Domaći su bolje otvorili utakmicu i stigli do prednosti iz kontranapada već u 13. minutu, preciznim udarcem sa 20-ak metara i golom Lalane. Ipak, Adebajor se iskupio za grešku iz 13. minuta i u 25. postigao izjednačujući pogodak. Soldado je odlično asistirao, a Adebajor iz voleja zakucao loptu u mrežu.

U 54. minutu viđen je potpuni rezultatski preokret. Defanzivac Sautemptona, Hojfejd je nespretno reagovao i prosledio loptu u sopstvenu mrežu. Samo 5 minuta kasnije viđen je novi gol i novo izjednačenje. Riki Lambert je iskoristio istrčavanje Lorisa i pospremio loptu u praznu mrežu za 2:2.  Međutim, slavlje domaćih je ponovo bilo kratkotrajno, pošto je Adebajor u 64. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru bio najsnalažljiviji i postigao svoj drugi gol na meču za konačnih 3:2.

Tako je napadač koji je bio u nemilosti Boaša postigao tri gola na poslednje 2 utakmice posle odlaska Portugalca.  Tim Šervud je zabeležio svoju prvu pobedu kao menadžer Totenhema. „Sparsi“ su sada 7. sa 30 bodova, dok je Sautemtpon 9. sa 24.