0

Kup Nemačke: Dortmund lako, Hofenhajm šokirao Šalke

Objavljeno: 03.12.13 u 22:34

ilkaj-gindogan

Danas je odigrano četiri meča osmine finala Kupa Nemačke u fudbalu u kojima su gosti prošli dalje u čak 3 meča.

Hamburg je golovima Bajster i Iličevića savladao Keln kao domaćin sa 2:1, a jedini gol za goste postigao je Matuščik. U istom terminu, Kajzerslautern je kao gost savladao Union Berlin sa 3:0 golovima Orbana, Celera i Gausa.

Vicešampion Evrope, Borusija iz Dortmunda, savladala je Sabriken sa 2:0 takođe kao gost. Strelci su bili Šajber u 19. i Hofman u 49. minutu susreta.

Iznenađenje dana priredio je Hofenhajm koji se sa 3:1 savladao Šalke i to u Gelzenkirhenu. Gosti su golovima Herdlinga, Folanda i Firmina vodili sa 3:0 veću 35. minutu a do kraja meča, poraz domaćih uspeo je da ublaži jedino Farfan u 67. minutu i postavi konačnih 3:1.

Još 4 meča osmine finala igraju se sutra.