0

Brazil prvi finalista KK

Objavljeno: 26.06.13 u 23:16

Brazil

Fudbaleri Brazila postali su prvi finalisti Kupa Konfederacija koji se održava u njihovoj zemlji. Oni su u polufinalu savladali reprezentaciju Urugvaja sa 2:1.

Dijego Forlan je u 14. minutu imao priliku da dovede Urugvaj u vođstvo sa bele tačke, ali je njegov udarac zaustavio golman Žulio Cezar. Karioke su došle u vođstvo golom Freda u 41. minutu. Već na startu drugog poluvremena, u 48. minutu Edison Kavani donosi izjednačenje Urugvajcima posle prave pometnje u šesnaestercu domaćih. Trijumf Brazilcima donosi Paulinjo u 86. minutu iskoristivši sjajan centaršut Nejmara.

U drugom polufinalu sastaju se Španija i Italija, a taj duel je na programu u četvrtak od 21 čas. Poraženi iz ovih duela boriće se za bronzanu medalju u nedelju 30. juna od 18 časova po srednjeevropskom vremenu, dok je finale na programu u ponoć.