0

Ludi meč Italije i Japana

Objavljeno: 20.06.13 u 09:08

japan

Prečke, stavive, golovi, poništeni golovi, penali, šanse, šutevi i preokreti, sve ovo imali smo priliku da vidimo na utakmici Kupa Konfederacija između Italije i Japana, a azuri su na kraju pobedili sa 4:3.

Prvo je Japan bio dominantan i već do 33. minuta bilo je 2:0, golove su postigli Honda i Kagava, a Italijni su do odlaska na odmor smanjili na 2:1 golom De Rosija.

U drugom delu igre autogolom Učide je u 50. minutu azuri stižu do izjednačenja, da bi Baoletli iz penala potom doneo preokret. Ipak to nije bila poslednja reč reprezentativaca iz „zemlje izlazećeg sunca“ pa je Okazaki izjednačio rezultat, a pobedu Italiji doneo je Đovinko.

Mogao je rezultat da ode i na drugu stranu ali su Japanci promašili par neverovatnih šansi.

Ovo pobedom Italija se pridružila Brazilu u polufinalu Kupa Konfedderacija.

FIFA Confederations Cup Brazil 2013 Group A…