0

Bordo osvojio Kup Francuske

Objavljeno: 31.05.13 u 23:33

bordo-kup

Fudbaleri Bordoa osvojili su Kup Francuske pošto su u finalu savladali Evijan sa 3:2 (1:0), čime su došli do četvrtog trofeja u ovom takmičenju u istoriji kluba.

Dva puta je Bordo imao vođstvo, ali je dva puta Evijan uspevao da dođe do izjednačenja, da bi konačan rezultat postavio Dijabate pogotkom u 89. minutu . Isti igrač je prvi na meču pogodio mrežu u 39. minutu, ali je i početkom drugog poluvremena promašio penal, izjednačio je Sagbo u 51., Saivo je Bordou doneo prednost od 2:1, a Đa Đe Đe je poravnao na 2:2 u 70. minutu.

Miloš Ninković je igrao za Evijan do 59. minuta kada ga je zamenio Barbosa, a u trenutku njegove zamene rezultat je bio 1:1.