0

Crne mačke ogrebale svrake

Objavljeno: 14.04.13 u 15:06

Sunderlands-Stephane-Sess-005

U velikom lokalnom derbiju Sanderlend je u okviru 33. kola Premijer lige rasturio Njukasl sa 3:0 u gostima i došao do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak. Fantastična predstava izabranika Paola Di Kanija, koji su konačno svojim navijačima pružili razlog za zadovoljstvo.

Posle devet mečeva bez trijumfa crne mačke su konačno upisale trijumf koji je najavio Stefan Sesenjon golom u 27. minutu posle asistencije Mekklina. A u samom finišu, u poslednjih 16 minuta još dva gola – prvo je Adam Džonson povisio na 2:0 u 74. minutu, da bi u 82. sve rešio Von.

Sanderlend se bori za opstanak i sa ova tri boda izjednačili su se na tabeli sa Aston Vilom i Stoukom sa 34 boda, ali je opstanak i dalje pod znakom pitanja, jer Vigan ima tri boda anje ali i dva meča manje… Ni Njukasl nije prebrinuo brige oko opstanka, pošto ima 36 bodova…