0

Grojter se oprostio

Objavljeno: 31.03.13 u 18:26

grojter-ajntraht

U poslednjem meču 27. kola Bundeslige Ajntraht je savladao Grojter Firt u gostima sa 3:2 i praktično ih poslao u Cvajtu, jer ako je do sada postojala kakva takva nada do ovog kola sada je izgubljena.

Grojter je odlično počeo meč i poveo golom srpskog reprezentativca Nikole Đurđića u 2. minutu, ali je Ajntraht već u 12. izjednačio preko Inuija. U drugom poluvremenu gosti iz Frankfurta stižu do preokreta, u 58. minutu pogađa Ajgner, a deset minuta kasnije i Mejer koji je prethodno upisao dve asistencije. Sararer je uspeo samo da ublaži poraz u 72. minutu.

Grojter je zakovan za dno tabele sa samo 15 bodova, a Ajntraht se vratio na četvrto mesto koje deli sa Šalkeom sa po 42 boda i gol razlikom +3.