0

Moćni Juve

Objavljeno: 19.01.13 u 22:44

Juventus je u jednom od derbi mečeva 21. kola Serije A lako savladao Udineze sa čak 4:0 na svojm stadionu. Iako je Konte na ovom meču bio bez Pirla i Markizija njegov tim je odigrao briljantno.
Dugo je Udineze uspevao da odoli napadima stare dame, ali je bedem zebreta probio Pol Pogba u 41. minutu, a isti igrač je rešio meč u 66. minutu posle asistencije Artura Vidala. Bio je to četvrti gol u Seriji A 19-godišnjeg veziste.
Do kraja meča Juve se poigravao sa Udinezeom, a sjajan je bio Mirko Vučinić koji je prvo postigao pogodak, a zatim i asistirao Matriju za konačnih 4:0.
Juve se ponovo odmakao Laciju na vrhu tabele i sada im beži pet bodova, a Udineze ostaje osmi sa 30 bodova. Zebretama je ovo prvi poraz posle pet mečeva u ligi.