0

SERIJA A: Kaljari petardom demolirao Fiorentinu! Dva gola Vlahovića (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.19 u 14:29

Gosti su danas imali svojih momenata u meču, ali je Kaljari na kraju ubedljivo slavio sa 5:2

Domaći tim je u meč ušao kao autsajder, ali je pokazao veliki trud i zalaganje u meču i zasluženo slavio protiv Fiorentine. Pored Dušana Vlahovića ceo meč odigrao je i Nikola Milenković.

Kaljari je nakon četiri minuta pokazao da će biti težak protivnik. Đovani Simeone imao je prvu priliku na meču, uspeo je da prebaci gol. Marko Rog je u 17. minutu iskoristio centaršut i glavom doneo prednost Kaljariju.

Devet minuta kasnije Fabio Pisakanje je nakon kornera skoro preslikano kao kod prvog gola uspeo da uveća prednost na 2:0, a Đovani Simeone u 34. minutu povećao je na 3:0 prednost domaćina. Fiorentina je izgledala u prvom poluvremenu kao tim koji ne zna gde se nalazi.

Nije dobro počelo po goste ni drugo poluvreme Rađa Naingolan dodao je do Žoao Pedra koji je raspalio u desnu stranu gola za 4:0. Đovani Simeone u 60 minutu dolazi do nove prilike ali je Bartlomej Dragovski odlično reagovao.

Četiri minut kasnije zapretila je Fiorentina preko Rikarda Skotija ali je odlično postavljen bio golman domaćina. Minut kasnije Rađa Naingolan je pronašao prostora i odlično plasirao loptu u gol gostiju.

U završnici meča odlično je igrao Dušan Vlahović Na dodavanje Henrikea Dalberta šutirao je u desni u gao i u 75. minutu postigao je prvi gol. U 87. minutu ponovo je na scenu stupio Vlahović koji je šutirao, a stativa je bila njegov saveznik za konačnih 5:2