0

BUNDESLIGA: Šalke dva puta gubio i na kraju pobedio! (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.19 u 20:43

U poslednjoj utakmici 10. kola Bundeslige Šalke je slavio trijumf na gostovanju Augzburgu rezultatom 3:2 (1:1).

Utakmicu je bolje otvorio domaćin, koji je posle nekoliko dobrih šansi uspeo da zatrese mrežu rivala u 38. minutu Učinio je to Danijel Bajer, ali radost nije dugo trajala.

Šalke je izjednačio zahvaljujući prekaljenom desnom beku Stefanu Lihštajneru, koji je posle kornera nespretno zahvatio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu.

Utakmica je bila potpuno otvorena i to je u većoj meri odgovaralo gostima, iako je Augzburg bio taj koji je ponovo poveo. U 60. minutu je Bastijan Očipke igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, koji je u gol pretvorio Alfred Finbogason.

Ali, Šalke se nije predavao i uspeo je, ne samo da dođe do boda, nego i osvoji sva tri. Preokret u razmaku od 11 minuta doneli su Ozan Kabak posle centaršuta Danijela Kaliđurija i Amin Arit, koji je odličnom solo-minijaturom u 82. minutu doneo pobedu timu Davida Vagnera.