LŠ: Inter se vratio u igru, Napoliju goleada u ‘Mocartovom gradu’, Liverpul nemilosrdan (VIDEO)

Objavljeno: 23.10.19 u 23:15

Veoma efikasno je bilo danas u 3. kolu Lige šampiona u grupama od ‘E’ do ‘H’, najviše ih je viđeno u ‘E’ grupi po pet.

E GRUPA: GENK – LIVERPUL 1:4 SALZBURG – NAPOLI 2:3

Veče u kom je Napoli napravio veliki korak ka nokaut fazi. Četa Karla Anćelotija pobedila je Salzburg u gostima sa 3:2 i ako za dve nedelje na ‘San Paolu’ trijumfuje protiv ‘crvenog bika’ overiće prolaz dalje.

Napoli je poveo u 17. minutu kada je Kaljehon uposlio Mertensa, a Belgijanac iz krajnje nezahvalne pozicije pogodio za 0:1. Salzburg je do izjednačenja stigao u 40. minutu, a strelac sa penala bio je mladi Haland.

U 64. minutu je Napoli ponovo stigao do prednosti, posle dobro ubacivanja lopte sa desnog boka siguran realizator bio je Mertens. Salzburg je do novog izjednačenja stigao u 72. minutu, Junuzović je odlično centrirao, a mladi Haland postigao svoj šesti gol u Ligi šampiona, a tek mu je 19 godina. Ipak, radost domaćih navijača trajala je 60 sekundi, pošto je Mertens uposlio Insinjea, a ovaj se sjajno snašao u šumi domaćih igrača za konačnih 2:3.

Liverpul je kao gost sa 4:1 pobedio Genk, meč je obeležio Okslajd-Čembrlen sa dva gola, jedan je postigao Mane, baš kao i oporavljeni Salah na asistenciju Senegalca.

‘F’ GRUPA: INTER – BORUSIJA 2:0 SLAVIJA – BARSELONA 1:2

Bio je ovo meč biti ili ne biti za Inter, ali je Antonio Konte majstor takvih situacija. Totalno je taktički porazio svog kolegu Favara sa druge strane. Inter je poveo u 23. minutu kada je De Fraj uposlio Martineza, a Laurito pogodio za 1:0. Sudija se konsultovao sa VAR sobom, a potvrda je stigla da je gol regularan.

U drugom poluvremenu je su Brant i Sančo imali prilike za ‘milionere’, ali promene rezultata nije bilo. Inter je do drugog gola mogao u 83. minutu, ali je šut Martineza sa penala odbranio Burki. Ipak, Kandreva je u 89. minutu posle kontranapada postavio konačnih 2:0.

Malo je falilo da Slavija u Pragu iznenadi Barselonu. Gosti su poveli već u 3. minutu, bila je to tika-taka, pas Artura za Mesija i majstorija Argentinca. Šok je usledio u 50. minutu kada je Masapust uposlio Borila, a ovaj poravnao na 1:1. Sedam minuta kasnije nesmotrenost odbrane Slavije, Olajinka je postigao autogol i Barselona je trijumfovala 2:1.

‘G’ GRUPA: BENFIKA – LION 2:1

‘Orlovi’ iz Lisabona uspeli su da se vrate u igru. Benfika je na svom ‘La Lušu’ pobedila Lion 2:1. Portugalci su poveli golom Silve u 4. minutu. Depaj je Francuzima doneo izjednačenje u 70. minutu, da bi Pici obradovao domaće navijače golom u 86. minutu.

‘H’ GRUPA: LIL – VALENSIJA 1:1

To je bio najduži meč večeri. Valensija je povela golom Čeriševa u 63. minutu na asistenciju Gameira. Lil je do boda stigao u kasnoj nadoknadi vremena preko Ikonea.