LIGA ŠAMPIONA: Čelsi u završnici srušio Ajaks, preokret Lajpciga (VIDEO)

Objavljeno: 23.10.19 u 21:20

Odigrani su prvi mečevi 3. kola Lige šampiona u grupama ‘G’ i ‘H’, a derbi je igran u Amsterdamu gde ja Ajaks dočekao Čelsi.

AJAKS – ČELSI 0:1 (STATISTIKA MEČA)

‘Kopljanici’ su želeli da na svojoj ‘Jaohan Krojf’ areni naprave veliki korak ka nokaut fazi, ali ih je u tome zaustavio Čelsi. Nije ovo bio meč za fudbalske sladokusce, ali je doneo neizvesnost. Prvo poluvreme bilo je veoma mirno, Ajaks je u 36. minutu postigao gol preko Promesa, ali je on posle odluke iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.

Ajaks je novu šansu imao u 60. minutu kada je Tadić šutirao glavom, ali je Kepa bio sjajan na golu. Čelsi je uzvratio u 81. minutu kada je šutirao Pulišić, ali nije bio precizan. ‘Plavcima’ je pobedu u 86. minutu doneo Batšuaji, Pulišić je ubacio loptu na peterac, a Belgijanac je od prečku zakucao u mrežu.

LAJPCIG – ZENIT 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Lako je mogao Zenit da se u Sankt Peterburg vrati sa celim plenom, na kraju je sve izgubio. Lajpcig je slavio sa 2:1.

Zenit je poveo u 25. minutu, Santos je loše izbacio loptu, Rakitski je sa 20 metara uhvatio volej i pogodio za 0:1.

Lajpcig je do izjednačenja stigao u 49. minutu. Sabicer je sjajno izbacio Lainera, a ovaj se snašao, iako je bio iskosa za – 1:1.

Pobedu Nemcima doneo je Sabicer, Kolsterman je centrirao, a napadač ‘crvenih bikova’ je uhvatio strašan volej za gol kola.