LŠ: Bajern odigrao za Zvezdu, Juve okrenuo, Dinamu bod u Ukrajini (VIDEO)

Objavljeno: 22.10.19 u 23:43

Odigrani su mečevi 3. kola Lige šampiona u grupama od ‘A’ do ‘D’, nije bilo iznenađenja, ako se njime može nazvati bod Dinama u Ukrajini.

A GRUPA – KLUB BRIŽ – PSŽ 0:5 GALATASARAJ – REAL 0:1 (STATISTIKA MEČA)

Poigrali su se sveci u Brižu i slavili sa 5:0. Bio je ovo meč u kom je Tuhel vratio u formu Mbapea. PSŽ je poveo golom Ikardija u 7. minutu i sa 1:0 otišlo se na odmor. Tuhel je u 52. minutu uveo oporavljenog Mbapea, a on je vratio het-trikom golovima u 61, 79 i 83. minutu. Još jedan gol je bio deo Ikardija.

Real je sa 1:0 pobedio u Istanbulu Galatasaraj. Gol odluke postigao je Kros na asistenciju Azara u 18. minutu. Luka Jović je u igru ušao u 82. minutu.

B GRUPA: OLIMPIJAKOS – BAJERN 2:3 (STATISTIKA MEČA)

Vole navijači Crvene zvezde bratski klub Olimpijakos, ali sigurno se neće ljutiti ako napišemo da ih je vest iz Atine obradovala. Bajern je u Pireju sa 3:2 pobedio Olimpijakos i ostavio Zvezdu u igri za proleće u Evropi.

Olimpijakos je pveo golom El Arabija na centaršut Cimikasa, Nojer je intervenisao, ali kasno, lopta je prešla liniju. Bajern je izjednačio u 34. minutu kada je Levandovski spustio loptu za Milera, ovaj tukao, golman odbranio, ali je Poljak natrčao na odbijenu loptu i pogodio.

Bajern je okrenuo u 64. minutu kada je posle očajne intervencije odbrane Olimpijakosa Levandovski postigao drugi gol. Grke je u 75. minutu zakucao Toliso. Olimpijakos je na 2:3 smanjio u 79. minutu kada je Giljerme uz pomoć odbrane Bajerna savladao Nojera.

‘C’ GRUPA: ATLETIKO – LEVERKUZEN 1:0 (STATISTIKA MEČA) – JUVENTUS – LOKOMOTIVA 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Dugo se Atletiko mučio sa Bajerom i slavio sa 1:0. Odluka je pala u 78. minutu kada je Lodi asistirao do Morate, a ovaj postavio konačan rezultat.

Lokomotiva je do 77. minuta u Torinu vodila sa 1:0. Mario je u 30. minutu asistirao za Mirančuka, a ovaj pogodio za 0:1. ‘Stara dama’ je izjednačila tek u 77. minutu preko Dibale na asistenciju Kuadrada, da bi Argentinac dva minuta kasnije doneo preokret i tri boda Juventusu.

‘D’ GRUPA: ŠAHTJOR – DINAMO 2:2 (STATISTIKA MEČA) –  MANČESTER S – ATALANTA 5:1 (STATISTIKA MEČA)

Dinamo je hit u Evropi. U Harkovu su ‘modri’ stigli do boda i najavili borbu za plasman u osminu finala. Poveo je Šahtjor preko Konopljanke, ali je Olmo na sjajnu asistenciju Oršića doneo izjednačenje. Asistent Oršić je iz penala Hrvatima doneo prednost. Ipak, u 75. minutu je Brazilac Dodo doneo remi šampionu Ukrajine.

Mančester siti je gubio od Atalante 0:1 golom Malinovskog iz penala, ali je do poluvremena Aguero sa dva gola preokrenuo na 2:1. Kasnije u drugom delu igre je Sterling upisao het-trik za konačnih 5:1.