0

LA LIGA: Alaves slavio za beg sa dna tabele

Objavljeno: 20.10.19 u 14:18

U prvom meču La Lige Alaves je dočekao Seltu Vigo i domaćin je upisao pobedu 2:0.

U uzbudljivoj utakmici slavio je domaćin, a u prvom poluvremenu vredno je radio VAR.

Selta je do vođstva došla nakon gola u 12. minutu, a radost domaćina razbio je je Jose Luis Gonzales koji je posle pregleda VAR snimka poništio gol.

Iago Aspas je u 28. minutu imao novu priliku ali je blokiran od strane domaćih igrača. Igrao se 35. minut Joselu je primio dobar pas, a nakon igranja rukom gostiju u šesnaestercu pokazao je na belu tačku. Nakon pregleda VAR snimka, odlučeno je da nema penala.

Znatno bolje poluvreme za domaćina u nastavku. Lukas Perez je fino centrirao, a Lisandro Magalan je poslao loptu u mrežu gostiju. Joselu i Laguardija su u nastavku imali dve prilike za domaćina, a Denis Suarez je u 70. minutu okušao sreću,Pačeko je odlično reagovao i sačuvao mrežu. Asistent kod prvog gola Lukas Perez šutirao je iz šesnaesterca u 82. minutu, lopta je prošla sa unutrašnje strane leve stative, za 2:0

Alaves – Selta 2:0 (STATISTIKA MEČA)