9

ĐUROVIĆ ZA HS: Čudno da sudija nije isključio igrača Napretka kod udaranja Bena, penal u drugom poluvremenu nije postojao, Stanisavljević je prevario sudiju!

Objavljeno: 07.10.19 u 10:46

U razgovoru za HotSport naš sudijski ekspert Raka Đurović analizirao je sporne situacije iz Kruševca i Humske oko kojih se podigla ogromna prašina.

Ponovo se podigla velika prašina zbog odluka sudija u dva meča 11. kola šampionata Srbije, a bivši arbitar Raka Đurović je analizirao sporne odluke u Kruševcu i Beogradu.

– Nema elemenata da se dosudi penal za Zvezdu, pošto je El Fardu Ben izgubio kontrolu nad loptom i spotakao se o igrača Milovanovića. Situacija sa početka meča je potpuno jasna i vidi se da je Ben u šesnestercu namerno udaren, zbog čega sledi penal i crveni karton za igrača Napretka. Ne znam kako sudija to nije video, iako je bio blizu – kaže Đurović za HotSport.

Primedbe ima i Partizan posle megdana sa Voždovcem u Humskoj.

– Nije bilo kontakta između Vladimir Stojkovića i Aleksandra Stanisavljevića, a igrač Voždovca je uspešno iscenirao prekršaj i „prevario“ sudiju.

U finišu je bilo dosta bure, a zatim su „zmajevi“ postigli pobedonosni pogodak.

– Situacija kod gola Devića je čista posle greške protivničkog igrača, ali je sumljiva situacija u šesnestercu gostiju posle igranja rukom i na suprotnoj strani, kada je uklizao Natho mogla je da se dosudi najstroža kazna – poručio je na kraju Đurović.

0
0

9 Komentara

1. I prosle i ove godine vjestacki klub igra prijateljske utakmice, ako nije prijateljska sudije odradjuju naredbe iz vrha odredjeni organa. Zar Vulic nije djonom isao na igraca Napredka. Gde je Vukanovic stajao ko izvodjenja slobodnog udarca, a sudija blizu stoji al on to neprmecuje. Obadva gola sa Indjijom?

0
    0
  2. Koji si ti balvan,, hajde pokazi nam sliku gdje fudbaler Zvezde stoji u zivom zidu izmedju fudbalera Napretka,, pa ko bi to dozvolio prvo bi ga izgurali protivnički igrači ako je igrač Zvezde bio kraj zivog zida bilo skoje strane to je dozvoljeno balvane jedan

0
    0
    • Имаш и видео ајвану па гледај. Ако вам говоре да сте слијепи, не мора да значи да стварно јесте. Пробај отворити очи. Ако ништа не видиш онда си стварно слијеп.

0
      0
  3. Sve sto Raka spominje je stvsr procene sudije i o tone je bespotrebno raspravljati. Ali gol Marina kads igrac Zvezde stoji u zivom zidu je msterijslna povrefs pravila igre kso npr gol postignut direktno iz auta ali to niko ds prokomentarise

0
  5. Da li je poznato ovom sudiji amateru da po novim pravilima u živom zidu nije dozvoljeno da stoji igrač tima koji izvodi slobodan udarac prema tome zvezdin gol je neregularan tek toliko o poštenim sudijama i novinarima koji to nigde ne spominju

0
    0
  6. Na mecu Napredak-Zvezda sudija nije dosudio penal koji je postojao udaranjem laktom Bena u glavu a dosudio je penal koji nije postojao.Taj penal je promasen i volim sto je tako.Mozda je za analizu i onaj start igraca Napretka kada je Garsija isao sam na golmana ali ok.Sto se faula koji je prethodio pobedonosnom golu,on je regularan i tu nikakve dileme nema.Mec je produzen PET minuta ali je i u tom produzetku bilo prekida a jedan od njih je i taj kada je sudija prekinuo mec da bi dao crveni karton jednom clanu strucnog staba krusevljana i iz tog razloga mec je morao biti produzen jos minut. Faul za Zvezdu je dosudjen u 95:08 tako da ta propaganda iz Partizana ne pije vodu.Inace ne tako davno igrala se utakmica Borac Cacak-Partizan 1:2, gde je mec takodje bio produzen cetri minuta a sudija je pustio da se igra OSAM.U 98-om minutu Tosic pravi faul u napadu,igraci Partizana su bili svesni toga ali sudija pokazuje obodan udarac za Partizan i Tosic postize gol,To su ljudi iz Humske zaboravili verovatno. Inace sto se meca Partizan-Vozdovac tice,mozda taj penal za Vozdovac nije postojao ali je SIGURNO postojao kada je Pavlovic laktom razvalio po faci Stanisavljevica i obalio ga na zemlju.Zasto tu situaciju niste analizirali? Kao drugo,i u nadoknadi vremena koja nije trebala da bude SEST minuta vec maksimum TRI,Nato je igrao rukom i to je cist penal za Vozdovac. Inace Vozdovac ih je i razbio jer je imao 3-4 stopostotne sanse. Tu nema nikakve diskusije. Moze uprava da trazi opravdanja koliko hoce.I sada je trebalo biti plus 10 a ne plus cetri jer je Zvezdi cist gol ponisten u derbiju.

0
    0
    • Kad si tako rečit, a pritom nisi pristrasan uopšte što ne pomenu Inđiju, je li sudija priveden na informativni razgovor zbog dosušenog penala na centru, tvoje analize su čista demagogija.

0
      0
      • Pa, kada već pominješ Inđiju, zašto ne pomeneš da je isti sudija prekinuo akciju Zvezde u situaciji 1 na 1 sa golmanom, dosudivši nepostojeći ofsajd? Čudo jedno kako vi grobari vidite samo ono što vama odgovara, a zažmurite na oba oka kada vam nešto nije u korist? Koliko vas se javilo da osudi divljačko ponašanje Stojkovića na terenu ili gađanje sudije bakljom? NIKO!!!