0

PRIMERA: Espanjol sam sebe ‘ranio’, Valjadolid odneo sav plen iz Barselone

Objavljeno: 29.09.19 u 14:10

Vlasnik Valjadolida Luis Nazario da Lima Ronaldo sigurno će biti prezadovoljan pobedom na gostovanju Espanjolu – 0:2 (0:1).

Espanjol je na svom terenu nekonstantan, ali je i pored toga imao ulogu favorita u ovom meču. Ali, gosti se sa time nisu složili.

U 25. minutu videli smo niz šansi ispred gola domaćina, čuvar mreže Dijego Lopez je nekoliko puta odbranama spasio Espanjol, ali se sve završilo dosuđenim penalom zbog prekršaja Viktora Sančeza.

Odgovornost je preuzeo Mičel Erero i doveo je Valjadolid u vođstvo. Katalonci nisu umeli na pravi način da napadnu, iako su imali prostora, jer su se gosti u nastavku opredelili da prete samo iz kontre.

Iz jedne takve, Gvardiola je pobegao odbrani domaćih, pa je Fernando Kaljero morao da ga obori kao poslednji igrač odbrane i dobio je zasluženi crveni karton.

Meč gotovo da je tada bio prelomljen, a trijumf Valjadolida u četvrtom minutu nadoknade samo je potvrdio Oskar Plano efektnim udarcem levom nogom u kontranapadu.