0

PRIMERA: Barselona se prošetala predgrađem Madrida

Objavljeno: 28.09.19 u 18:08

Prvi trijumf katalonskog kluba u gostima još od 23. aprila.

Možda i lakše nego što se moglo očekivati, Barselona je slavila trijumf na gostovanju Hetafeu u predgrađu Madrida rezultatom 2:0 (1:0).

Nije iznenađenje kada Katalonci slave pobedu u gostima, ali svakako jeste vest ako se zna da Barselona nije ostvarila pobedu van Nou Kampa punih devet utakmica, od 23. aprila ove godine.

Do nje ju je predvodio Luis Suarez, koji je bio konstantna pretnja golu Hetafea, a onda je u akciji od dva poteza u finišu prvog poluvremena postigao vodeći gol.

Mark ter Štegen je poslao dugačak pas iza odbrane domaćina i pronašao Urugvajca, koji je lobovao istrčalog golmana za 1:0. Bio je to 41. minut.

Tek što se nastavila igra u drugom poluvremenu levi bek Firpo je iskoristio jednu od retkih ofanzivnih akcija u kojoj se našao i odbijenu loptu je lako sproveo u mrežu za rutinskih 2:0.

Barsi nije bilo teško da tu prednost sačuva do kraja, iako je štoper Lengle u 82. minutu morao ranije na tuširanje zbog drugog žutog kartona.