0

BUNDESLIGA: Dortmund prosuo zlata vredne bodove

Objavljeno: 28.09.19 u 21:17

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda napravili su veliki kiks u šampionskoj trci, pošto im je Verder odneo sa Signal Iduna parka dva vredna boda – 2:2 (2:1).

Kakav ‘pucanj u nogu’ Borusije, koja je krenula silovito u novu sezonu, a danas doživela bolno prizemljenje u meču protiv Verdera čijem se rezuktatu najviše raduju navijači Bajerna.

Već u osmom minutu Rašica je doveo goste iz Bremena u vođstvo, ali je posle samo 60 sekundi Mario Gece poravnao rezultat i činilo se da će ‘milioneri’ stati na noge.

Pogotovo jer je u 41. minutu Marko Rojs postigao gol za 2:1 i ‘bezbrižan’ odlazak na odmor.

Međutim, bodovi još uvek nisu bili obezbeđeni. Oteo ih je Fridl, koji je u 55. minutu doneo novu radost ‘zelenima’. I naravno, usledili su veliki naleti Dortmunda do kraja.

Ređale su se šanse pred golom Verdera. Možda najbolju je imao Pako Alkaser u 93. minutu, ali je njegov pokušaj otišao tik iznad prečke i dva boda otišla su u nepovrat.

Dortmund – Verder 2:2 (2:1)